افزایش 15.1 درصدی بارگیری و تخلیه در بنادر ایران

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بر اساس جدول خلاصه عملکرد بنادر از سوی سازمان بنادر و دریانوردی، در سه ماه اول سال ۹۵ از تمامی بندرهای ایران ۳۶ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۶۲۲ کالای نفتی و غیرنفتی تخلیه و بارگیری شد که ۱۵.۱ افزایش داشت.

از این آمار گفته شده ۲۳ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۹۹۴ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۱۳ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۶۲۸ تن متعلق به کالاهای نفتی است.

در سه ماه اول امسال درصد تغییر تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی به ترتیب ۱۱.۶ و ۱۰.۹ بوده است.

در سه ماه نخست امسال تخلیه کالاهای غیرنفتی ۹ میلیون ۴۵۵ هزار و ۲۳ تن و بارگیری آن ۱۳ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۹۷۱ تن گزارش شده است.

واردات کالاهای غیرنفتی ۷ میلیون و ۲۱۶ هزار ۵۵۸ در سه ماه نخست سال ۹۵ بود که در همین زمان آمار صادرات همین نوع کالا ۱۲ میلیون و ۲۶۰ هزار ۹۶۷ تن با رشد ۴۸.۲ درصدی گزارش شده است.

ترانزیت کالاهای غیرنفتی هم ۱ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۲۱۵ تن اعلام شد.

در سه ماه نخست امسال تخلیه کالاهای نفتی ۵ میلیون ۷۰۷ هزار و ۵۶۹ تن و بارگیری آن ۷ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۵۹ تن گزارش شده است.

واردات کالاهای نفتی ۱ میلیون و ۵۰ هزار  تن ۲۲۶ در سه ماهه نخست سال ۹۵ بود که در همین زمان آمار صادرات همین نوع کالا ۶ میلیون و ۴۵۶ هزار ۱۳۸ تن با رشد ۱۵۰.۱ درصدی گزارش شده است.

با توجه به آمار و ارقام ارائه شده، تخلیه و بارگیر کانتینر در سه ماهه نخست امسال ۵۶۰ هزار ۲۵۹ TEU اعلام شد همچنین جا به جایی مسافر در کل ۶ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۴۹۵ نفر بوده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار