X بستن تبلیغات
5. Fixed

مدیریت ایمنی نیازمند تیم قوی و صاحب تحربه است

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رحمت‌اله مه‌آبادی در نخستین جلسه شورای عالی ایمنی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، گفت: مدیریت ایمنی یک بحث فرآیند گراست و نیاز داریم تا یک تیم قوی و فراگیر که صاحب تجربه و دانش از بخش‌های مختلف است، راهبری این حوزه را بر عهده بگیرد.

مه‌آبادی در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت مدیریت ایمنی در عرصه صنعت هوانوردی به ویژه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهارکرد: ما نیز تلاش می‌کنیم از نگرش تمام اعضای این شورا استفاده کنیم.

 وی همچنین گفت: امیدوارم با استفاده از دانش و توان متخصصان صنعت فرودگاهی، ابزار لازم فراهم آید تا بتوانیم مانع از بروز سوانح شویم و در حقیقت، این کار اصلی ما است. اگر هم خدای نکرده سانحه‌ای رخ داد، باید بتوانیم از تکرار آن جلوگیری کنیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: باید از وجود وزیری فرهیخته و دانشمند و دلسوز در رأس وزارت راه و شهرسازی و رئیس متفاوت و همدل در رأس سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین گروه همدل در هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نهایت بهره را ببریم تا زیرساخت‌های لازم برای مدیریت ایمنی ایجاد شود.

مه‌آبادی مهم‌ترین اقدام در عرصه مدیریت ایمنی را فرهنگ ایمنی و اشاعه آن و تعریف فرآیندهای سازمانی در حوزه عملیاتی و ستادی خواند و بر آن تاکید کرد.

وی برون سپاری برخی از وظایف مدیریت ایمنی نظیر ممیزی‌های فرودگاهی و استفاده از متخصصان بازنشسته صنعت و به کارگیری تجارب آنها در این مقوله را مورد توجه قرار داد و از اعضای شورای عالی ایمنی خواست تا جنبه اقتصادی و تجاری ایمنی را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار