بازدید معاون اول رییس جمهور از بندر امیرآباد/ دکتر جهانگیری: بندر امیرآباد قطعا به کانون توسعه استان مازندران تبدیل خواهدشد

بازدید معاون اول رییس جمهور از بندر امیرآباد/ دکتر جهانگیری: بندر امیرآباد قطعا به کانون توسعه استان مازندران تبدیل خواهدشد معاون اول رییس جمهور از بخش های مختلف بندر امیرآباد بازدید کرد و در جریان ظرفیت ها و جزئیات طرح ساماندهی و توسعه این بندر قرار گرفت

معاون اول رییس جمهور از بخش های مختلف بندر امیرآباد بازدید کرد و در جریان ظرفیت ها و جزئیات طرح ساماندهی و توسعه این بندر قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت دکتر، اسحاق جهانگیری عصر امروز(چهارشنبه) در جریان سفر به استان مازندران، با حضور در شهرستان بهشهر، ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر امیرآباد، با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، از ظرفیت ها و برنامه های ساماندهی و توسعه این بندر مطلع شد.
معاون اول رییس جمهور همچنین پس از این بازدید، در مراسمی با حضور مدیران بندر امیرآباد، به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تبریک عید سعید فطر، با اشاره به اینکه بندر امیرآباد تنها بندر کشور است که به راه آهن سراسری متصل است، تصریح کرد: قطعا بندر امیرآباد به یکی از کانونهای توسعه استان مازندران تبدیل خواهد شد و کشورهای اطراف نیز می توانند از این بندر برای ترانزیت استفاده کنند.
دکتر جهانگیری با یادآوری اینکه استان مازندران یکی از کانونهای اصلی تولید محصولات کشاورزی کشور است، گفت: استان مازندران از طریق دریای خزر با کشور روسیه مرز مشترک دارد و با توجه به اینکه نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشور روسیه است، تولید کنندگان، تجار و بازرگانان این استان باید با نگاه بلندمدت، محصولاتی تولید کنند که برای صادرات به روسیه مناسب باشد.
وی با اشاره به بازدید سال گذشته خود از بندر امیرآباد، افزود: خوشبختانه این بندر از روند پیشرفت خوبی برخوردار بوده است و برنامه ها و طرح ها، تقریبا رو به اتمام هستند و با وجود اینکه در این بندر تقریبا از بودجه دولت استفاده نشده است، اما پیشرفت های حاصل شده از جمله حجم لایروبی ها و تعداد اسکله های ایجاد شده قابل تقدیر است و جا دارد از مجریان و دست اندرکاران قدردانی شود.
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: مهمترین طرح های بزرگ و مهم کشور که در حقیقت زیرساختهای اصلی توسعه کشور هستند در حوزه راه، راه آهن، فرودگاه و بنادر اجرا می شوند که تا کنون معمولا اجرای بیشتر این طرح ها از طریق بودجه دولت اجرا شده اند اما بدلیل محدودیت های سال 94 برای فروش نفت و نیز کاهش بهای نفت، محدودیت های بودجه دولت مضاعف شد و اجرای برخی طرح های با مشکل مواجه گردید.
دکتر جهانگیری اضافه کرد: اینکه گفته می شود مدیران فعلی دولت، چکیده مدیریت 37 ساله کشور هستند، بدین خاطر است که در چنین شرایطی و با وجود مشکلا ت فراوان اجازه نداده اند اجرای طرح های مهم با کندی مواجه شود و تدابیر لازم را در این خصوص اندیشیده اند.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با یادآوری بازدید چندین باره خود از آزادراه تهران-شمال، خاطرنشان کرد: قطعه اول این آزاد راه که از تهران تا شهرستانک ادامه دارد حدود 32 کیلومتر است و تقریبا در تمام طول این مسیر، پیمانکاران مشغول فعالیت هستند و با برنامه ریزی و تمرکز دولت تدبیر و امید، پیشرفت چشمگیری در دو سال اخیر در قطعه اول این بزرگراه حاصل شده است.
وی افزود: بر اساس قول و تعهد پیمانکاران و مجریان طرح و با تمرکز ویژه دولت، امیدواریم در بهار سال 96 شاهد بهره برداری از قطعه اول این آزادراه باشیم.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به مشکلات موجود در قطعات دوم و سوم این آزاد راه گفت: دولت تلاش می کند تا مشکلات پیش روی اجرای این پروژه در قطعات دوم و سوم هرچه زودتر حل و فصل شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین با یادآوری اینکه بخش خصوصی باید با اشتیاق برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد اقدام کند، گفت: باید به موضوع طبیعت، محیط زیست و جنگل ها در استانهای شمالی کشور توجه شود اما در عین حال باید با رعایت مسائل زیست محیطی و اجرای طرح های توسعه ای، برای اشتغال جوانان این مناطق نیز برنامه ریزی شود.
وی ادامه داد: امروز شرایط خوبی برای فعالیت بخش خصوصی فراهم است و نظام بانکی مکلف شده است منابع مورد نیاز فعالیت بخش خصوصی را تامین کند و یکی از سیاستهای دولت نیز تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و بخش خصوصی است.
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تالاب میانکاله نیز اشاره و خاطرنشان کرد: احیاء این مجموعه و حفاظت از آن حتما باید در دستور کار باشد و امیدوارم با تدابیری که اندیشیده خواهد شد، مشکلات این تالاب مرتفع شود.
 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار