گوگل Now on Tap را با قابلیت بارکدخوان و ترجمه هر صفحه دلخواه آپدیت کرد

ویژگی Google Now On Tap که با نگه‌داشتن دکمه هوم در اندروید 6 مارشملو فعال می‌شود می‌تواند اطلاعات مفیدی را از محتویات نمایش داده شده روی صفحه به شما نشان دهد. گوگل به تازگی قابلیت‌های جدیدی مثل ترجمه، حالت Discover و اسکن بارکدهای QR را نیز به آن اضافه کرده است.

google-now-on-tap-translate

حالا در هر صفحه‌ای که باشید با نگه‌داشتن دکمه هوم و احضار Now on Tap می‌توانید متن روی صفحه را در هر اپلیکیشن دلخواهی به زبان گوشی ترجمه کنید. این ویژگی حتی می‌تواند متن را به چند زبان مختلف به‌صورت همزمان ترجمه کند؛ هرچند که فعلاً تنها زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی و روسی پشتیبانی می‌شوند.

google-now-on-tap-discoverویژگی دیگر Discover Mode یا کشف کردن نام دارد که می‌تواند با توجه به محتویات نمایش داده شده استریمی از محتوای تصویری و اطلاعات را به شما نشان دهد. به‌طور مثال اگر در حال خواندن مطلبی در مورد سیاره پلوتو باشید Discover mode به شما لینک‌ها، مقالات، ویدئوها و تصاویری مشابه و مرتبط را نمایش خواهد داد.

گوگل همچنین Now on Tap را به اپلیکیشن دوربین نیز آورده و به این ترتیب می‌توانید بارکدها و کدهای QR را بدون استفاده از هیچ اپلیکیشن جانبی اسکن کنید. بارکدها معمولاً به جای لینک روی محصولات فیزیکی دیده می‌شود تا کاربر بتواند به سرعت به صفحه مورد نظر هدایت شود.

گفتنی است برای استفاده از Now on Tap باید سرویس Google Now در گوشی شما فعال بوده و از اندروید 6.0.1 مارشملو یا نسخه جدیدتر استفاده کنید.

venturebeat

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار