بازیافت گرم آسفالت در اردبیل اجرا می‌شود

علی یوسف زاده عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: یکی از کارخانه‌های آسفالت استان در اجرای این طرح مشارکت دارد و بعد از رفع تحریم یک عدد دستگاه بازیافت برای استان خریداری شده است.

وی افزود: در بازیافت گرم آسفالتی کهنه‌ای که از سطح جاده کنده شده با حرارت ذوب شده و با افزودن جوان کننده مجدداً برای آسفالت همان جاده استفاده می‌شود.

مدیر راهداری راه و شهرسازی استان به آسفالت دو کیلومتر از جاده‌های استان از طریق بازیافت گرم اشاره و تأکید کرد: آسفالت ۱۰ کیلومتر دیگر نیز در سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

یوسف زاده با تأکید به صرفه‌جویی ۵۰ درصدی تأمین آسفالت در این شیوه اضافه کرد: هر چند دستگاه بازیافت در برخی استان‌ها مورد استفاده است اما در استان اردبیل برای اولین بار تهیه شده است.

وی همچنین به استفاده از آسفالت ماستیک درشت‌دانه در گردنه حیران اشاره کرد و افزود: در گردنه حیران به دلیل نوسانات دمایی شاهد موج برداشتن آسفالت هستیم که این نوع از آسفالت متخلخل بوده و قدرت باربری بالایی دارد.

به گفته مدیر راهداری راه و شهرسازی استان آسفالت ماستیک درشت‌دانه امسال در ۱۰ کیلومتر از جاده‌های استان اجرا می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار