X بستن تبلیغات
5. Fixed

ارتباط مستقیم خرمشهر و ماهشهر به مشهد

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمدهادی ضیایی مهر با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص حمل و نقل مسافری ریلی در این استان اظهار داشت: اوج سفرهای تابستانی بعد از اتمام ماه مبارک رمضان انجام می‌شود و راه آهن خراسان با آمادگی کامل به استقبال سفرهای تابستانی می‌رود.

وی با بیان اینکه "۵۰ درصد سفرهای ریلی کل کشور به مقصد مشهد مقدس برنامه‌ریزی شده است"، افزود: روزانه ۸۶ رام قطار مسافری از ۲۶ شهر و مرکز  استان‌ها به منظور جابه‌جایی ۳۵ هزار ۶۰۰ مسافر و زائر امام رضا در هر شبانه روز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه آهن منطقه خراسان از برقراری ارتباط مستقیم ریلی دو شهر خرمشهر و ماهشهر به مشهد برای سفرهای تابستانی خبر داد و گفت: همچنین به صورت ویژه برای ایام عید فطر سه قطار با ظرفیت جابجایی دو هزار نفر اضافه شده است.

ضیایی مهر با اشاره به تأثیر پروژه‌های بهره‌برداری شده در دهه فجر سال گذشته با حضور رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بهره‌برداری از پروژه توسعه و افزایش ظرفیت راه آهن مشهد به منظور افزایش سه سکو و شش خط پذیرش و اعزام موجب شد، تعداد سکوها به هفت عدد و خطوط پذیرش و اعزام به ۱۳ خط افزایش یابد. همچنین با بهره برداری از پروژه سیستم به لک میانی ATC (هوشمند سازی ترافیک) با اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان، ظرفیت مسیر راه‌آهن تهران-مشهد به دو برابر و در خوش‌بینانه ترین حالت به ۳.۲ برابر افزایش می‌یابد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۵ تا کنون تأخیر از مبدأ مشهد به سایر نقاط کشور با ۸۹ درصد کاهش از متوسط سه دقیقه به ۲۱ ثانیه در هر قطار نزول یافته است و برای قطارهای ورودی به ایستگاه مشهد نیز شاهد کاهش ۳۷ درصدی بوده‌ایم.

مدیرکل راه آهن منطقه خراسان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش ناوگان و ورود قطارهای پنج ستاره خاطرنشان کرد: مدت مشابه سال گذشته قطارهای پنج ستاره در ناوگان ریلی نبودند و امسال برای افزایش رفاه حال مسافران در سه سطح آماده خدمات رسانی هستند. البته قطارهای پنج ستاره از نظر واگن هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند بلکه سطح خدمات آنها با یکدیگر متفاوت است به همین خاطر نرخ بلیت این قطارها با توجه به سطح خدمات آنها از ۱۲۰ هزار تومان شروع و حداکثر به ۲۱۰ هزار تومان می‌رسد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار