جاده‌هایی که بوی مرگ می دهند

 به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"، سوانح جاده‌ای بخش اعظمی از مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص می‌دهد، جاده‌هایی که به ارابه‌های مرگ تبدیل می‌شوند و حجله خون را برای جوانان زیادی برپا می‌کنند و چه بسا جوانان و نخبگانی که می‌توانستند برای کشور مفید باشند و بر اثر بی‌احتیاطی رانندگان و دلایل دیگری، شهد تلخ مرگ را می‌نوشند و داغی ابدی بر سینه عزیزانشان برجا می‌گذارند.

اوایل هفته باخبر شدیم که همکار ارجمندمان، جوان ناکام مهندس «معین باقری» که به‌تازگی به جمع جهادگران دانشگاهی گیلان اضافه شده بودند بر اثر سانحه تصادف به کما رفته‌اند، تلاش‌های تیم پزشکی و دعای اقوام و دوستان هم نتیجه نداد و این جوان تحصیل‌کرده پس از چند روز به دیدار حق شتافت.

پیکر مهندس باقری در حالی به خاک سپرده شد که چشمان گریان خانواده هنوز امیدوار به رحمت الهی است تا برادر این جوان که در کنار ایشان جزء سرنشینان عقب یک خودرو بودند و اکنون در حالت کما بسر می‌برد هرچه سریع‌تر بهبود یابد.

متأسفانه تصادف بهانه مرگ افراد بسیاری است و بسیاری از خانواده‌ها به نوعی با این واقعه تلخ آشنایی دارند، مرگ حق است اما وضعیت نامناسب جاده‌ها، بی‌احتیاطی رانندگان و بی‌توجهی به قوانین و مقررات نباید شیب مرگ را برای جدا شدن عزیزانمان تندتر کند.

چندی پیش رئیس پلیس راه استان گیلان در جمع خبرنگاران، گفت که در تابستان پارسال 24 میلیون مسافر به گیلان وارد شدند و بیش از 4 میلیون و 500 خودرو به استان تردد داشته‌اند.

وی تعداد تصادفات تابستان گذشته در محورهای مواصلاتی گیلان را  1762 مورد اعلام کرد و گفت: در این تصادفات 2820 نفر مجروح شدند و 142 نفر جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راه استان گیلان تاکید کرد: متاسفانه آمار تصادفات در گیلان بالا است و احتیاط رانندگان و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند نقش بسزایی در کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن داشته باشد.

هر چند تلاش‌های پلیس راه و مسئولان ذیربط در امور راهسازی و راهداری هم در کاهش این آمار موثر است اما بیشترین نقش به دقت در رانندگی و رعایت مقررات بر می‌گردد. به امید آن‌که در آینده در مسیر  کاهش تلفات جاده ای  گام های مناسبی برداشته شود برای خانواده‌های داغدیده در حوادث رانندگی خصوصاً خانواده مرحوم باقری آرزوی صبر داریم.

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ‌

کسانی که چون مصیبتی به آنان برسد، می گویند: « ما از آنِ خدا هستیم و به سوی او باز می گردیم ».﴿بقرة، 156﴾

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار