ضرورت رعایت درصد آرد مصرفی در پخت نان از سوی نانوایان شهرستان اهر

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد عابدی عصر چهارشنبه در جلسه کمیته آرد و نان شهرستان اهر گفت: از نانوایان انتظار داریم، در نوع نانی که پخت می کنند لازم است درصد آرد مصرفی را در هنگام استفاده رعایت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه سلامت مردم و ارزش غذایی نان مصرفی از اولویت هاست، تأمین گندم با کیفیت و آرد تولیدی با درصدهای نوع نان از سوی مراکز خرید گندم و کارخانه های آردسازی لازم و ضروری است و از سوی ادارات زیربط نیز انتظار داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی کنند.

فرماندار شهرستان اهر، با بیان اینکه ۹۲ درصد از واحدهای نانوایی در شهرستان اهر بهسازی و بهداشتی است گفت: ۲۴ واحد نانوایی در شهرستان اهر در شرایط بهسازی نیست که لازم است صاحبان این واحدها نسبت به بازسازی واحدهای خود اقدام کنند و یا محل جدیدی را تهیه کنند.

عابدی، همچنین خواستار تشدید نظارت بر مراکز خرید گندم، کارخانه های تولید آرد و نانوایی ها از لحاظ کیفیت و بهداشت گندم خریداری شده، آرد تولیدی و پخت نان از سوی اکیپ بازرسی مشترک که شامل ادارات بهداشت و درمان، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت وتعزیرات حکومتی می باشد شد.

گفتنی است در شهرستان اهر ۲۶۴ واحد نانوایی در سطح شهر اهر و ۳۳ واحد نانوایی نیز در سطح روستاها فعال است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار