رئیس جمهور روسیه عید فطر را تبریک گفت

اخباربین الملل,خبرهای بین الملل,پوتین

رئیس‌جمهوری روسیه پوتین در پیامی به تمامی مسلمانان جهان، فرا رسیدن عید سعید فطر را به ویژه به مسلمانان روسیه تبریک گفت.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه عید فطر را به مسلمانان تبریک گفت.
 
به گزارش فارس، طبق اعلام کرملین، پوتین در پیامی کوتاه گفت: «تبریک به مسلمانان روسیه که بر سنت‌های فرهنگی، تاریخی و مذهبی چندین قرن اسلام تکیه کرده‌اند، چه در جوامع و چه در حلقه دوستان و خانواده شان.»
 
در ادامه این پیام آمده است: «این روزها معمول است که جمع‌آوری پاداش‌های معنوی در مدت زمان روزه‌داری در ماه رمضان، دستگیری از تهیدستان و افراد نیازمند پرداخت شود.»
 
رئیس‌جمهوری روسیه در ادامه بر اهمیت مشارکت جامعه مسلمانان در توسعه گفت‌وگوهای بین‌مذهبی و بین قومی، همکاری فعال با سازمان‌های دولتی و خوصی در زمینه خیریه و مسائل آموزشی تأکید کرد.
 
بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، مسلمانان سراسر جهان روز اول ماه شوال را پس از اتمام ماه رمضان به عنوان عید فطر جشن می‌گیرند و به شکرانه این عید بزرگ نماز عید سعید فطر را به جا می‌آورند. در روسیه امروز عید فطر بود و مسلمانان این کشور نماز عید فطر را امروز صبح برپا کردند.
 
تنها 15 هزار مسلمان در مسکو امروز صبح نماز عید فطر برگزار کردند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار