ایجاد مشکل تنفسی برای مسافران محبوس در تونل کندوان

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز از ایجاد مشکل تنفسی برای تعدادی از مسافران مانده در تونل کندوان خبر داد و گفت: این افراد به‌ویژه کودکان با تلاش مأموران راهداری به بیرون از تونل منتقل شدند.

آفتاب‌‌نیوز :

عباس صفری نسبت به شرایط ترافیکی جاده چالوس انتقاد کرد.

وی اظهار داشت: ما با توجه به تجربه سال‌های گذشته این شرایط را پیش‌بینی کرده و تاکید داشتیم که تا پایان امشب بار ترافیکی بسیار زیادی در جاده چالوس شاهد خواهیم بود.

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه به دلایل مختلف با پیشنهاد اداره‌کل راه و شهرسازی مبنی بر یک طرفه شدن جاده چالوس تا بامداد پنجشنبه از کرج به سمت استان مازندران موافقت نشد.

مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان البرز در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم اعلام اینکه روز گذشته از ساعت 15 تا 6 صبح امروز جاده چالوس یک طرفه می‌شود، اما این امر صورت نگرفت، گفت: در حاشیه جاده چالوس و به‌ویژه در بخش آسارا تعدادی روستا داریم که با یک طرفه شدن جاده چالوس مشکلاتی برای آنها ایجاد می‌شود.

صفری افزود: همچنین دستگاه‌های خدماتی و امدادی اعلام می‌کنند که با یک طرفه شدن جاده و در صورت وقوع هرگونه حادثه‌ای، خدمات‌رسانی و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان با کندی انجام می‌شود و همین امر خسارات را افزایش می‌دهد.

وی بیان داشت: در مقابل ما معتقد هستیم که می‌شود با اعمال تمهیداتی از جمله استقرار بیشتر دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در جاده چالوس و کمک گرفتن از امکانات استان‌های شمالی این دغدغه را برطرف کرد.

صفری افزود: متاسفانه به این هشدارها توجهی نشد و امروز و به‌ویژه بعد از ظهر امروز ناگهان با ترافیک بسیار شدیدی در جاده چالوس به ویژه در محدوده پل کندوان روبه‌رو شدیم.

وی اظهار داشت: این امر موجب شد که برخی از خودروها حتی بیش از یک‌ساعت در داخل تونل کندوان گرفتار ترافیک شوند.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز تصریح کرد: به دلیل اینکه تونل کندوان یکی از بزرگ‌ترین تونل‌ها و طولانی‌ترین تونل‌ها در کشور و حتی خاورمیانه بوده و اکسیژن در این محدوده کافی نیست، برخی از مسافران دچار مشکلات تنفسی شدند.

صفری افزود: بلافاصله با درخواست کمک از سوی برخی از مسافران، مأموران راهداری وارد عمل شده و بیماران، کودکان و افرادی که مشکل تنفسی داشتند را به خارج از تونل هدایت کردند.وی در پایان گفت: خوشبختانه مشکل این افراد حاد نبوده و نیازی به اعزام به مراکز درمانی ندارند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار