اقامه نماز عید فطر در محل انفجار الکراده +عکس

ابنا: جمعی از جوانان شیعه و سنی عراق سه شنبه نماز مغرب را به جماعت در محل انفجار تروریستی الکراده بغداد خواندند.

این جوانان هدف خود از این اقدام را اثبات نزدیکی و همبستگی قشرهای مختلف مردم و دو طیف شیعه و سنی در عراق عنوان کرده و افزودند می‌خواهیم از این طریق به همه اعلام کنیم که ما مردم عراق تحت تاثیر تلاشهای تفرقه افکنانه برخی قرار نمی‌گیریم.

به گزارش شبکه السومریه؛ آنان گفتند هیچ چهره مذهبی شاخصی در این مراسم حضور نداشته است.

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد: تعداد قربانیان انفجارهای تروریستی دهشت بار کراده بغداد به ۲۵۰ نفر افزایش یافته است.

پیش‌تر شمار شهدای انفجار تروریستی مجتمع تجاری هادی سنتر در منطقه الکراده روز یکشنبه هفته جاری در کراده ۲۰۰ تن، زخمی‌ها ۲۱۳ نفر اعلام شده بود.

طی شب‌های گذشته نیز جوانان عراقی با یک تجمع در محل انفجار این عملیات تروریستی را محکوم کرده خواهان شناسایی کلیه عوامل این انفجار و محاکمه آن‌ها شدند. آنان با روشن کردن شمع یاد قربانیان این انفجار تروریستی را گرامی داشته و این اقدام را مصداق کشتار نسل کشی و جنایت علیه بشریت دانستند.

پرونده حادثه حمله تروریستی در کراده همچنان در رسانه‌های عراق مفتوح است و بحث‌ها درباره علل، نوع حمله، مواد بکار رفته و مقصران اصلی این فاجعه ادامه دارد.

بسیاری از کار‌شناسان امنیتی، درباره مواد بکار رفته در تولید بمب منفجر شده در کراده می‌گویند، این نمونه نادری بوده است که تاکنون در عراق سابقه نداشته است.

این انفجار هیچ حفره‌ای در زیر خودرو منفجر شده ایجاد نکرده است، اما مساحت منطقه‌ای که بخاطر شدت انفجار و سرایت آتش ناشی از آن منهدم شده یا آسیب دیده، ثابت می‌کند که گروه تروریستی داعش برای اولین بار از مواد جدیدی استفاده کرده است.

برخی منابع گفته‌اند که ماده بکار رفته در بمب، ماده سیفور بوده و «جلال الدین صغیر» امام مسجد براثای بغداد گفته است که از ماده ناپالم استفاده شده است. با این حال هنوز نتیجه تحقیقات مراجع ذیربط در این خصوص اعلام نشده است.

گروه تکفیری داعش مسئولیت این جنایت بی‌سابقه را پذیرفته است و عراقی‌ها معتقدند رد پای دولت سعودی و سفیر این کشور در عراق قابل پاک شدن نیست.

پیامدهای این انفجار طی دو روز گذشته، فضای سیاسی عراق را ملتهب کرده بطوری که وزیر کشور عراق را واداشت استعفا دهد اما خبرهای حاکی است که نخست وزیر عراق استعفای وی را نپذیرفته است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار