اپل از آیفون برای تشویق به اهدای عضو استفاده خواهد کرد

کمپانی اپل قصد دارد تا از آیفون به منظور تشویق به اهدای عضو استفاده کند. بر طبق گزارشات به دست آمده، در iOS 10 گزینه جدیدی به اپلیکیشن Health اضافه خواهد شد تا کاربران بتوانند به آسانی در  برنامه اهدای عضو ثبت نام کنند.

گفته شده است که تیم کوک مدیر عامل فعلی کمپانی اپل، ظاهرا قصد داشته تا بخشی از کبد خود را به استیو جابز اهدا کند.  چرا که از نظر او انتظار طولانی استیو جابز در لیست پیوند عضو مشقت بار بوده است. به همین دلیل اپل تصمیم گرفته تا فرهنگ اهدای عضو را در بین مشتریانش جا بیندازد.

اپل البته تنها شرکتی نیست که این امکان را فراهم آورده است بلکه فیس‌بوک نیز از سال 2012 این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده است تا آن‌ها بتوانند از این طریق در برنامه اهدای عضو ثبت‌نام کنند. در آن زمان مارک زاکربرگ اعلام داشت که با الهام از استیو جابز، این امکان را به فیس‌بوک اضافه کرده است. در سال 2010 استیو جابر نیز به منظور بهبود روند اهدای عضو فعالیت‌هایی از جمله کمک به لایحه پیوند عضو در کالیفرنیا، انجام داده است.

1 (8)

امکان پیوستن به برنامه اهدا عضو یک فرآیند ساده است که تنها چند ثانیه به طول می‌انجامد و می‌تواند جان 8 انسان را نجات دهد. بر طبق اطلاعات به دست آمده اکنون 120000 شهروند آمریکایی در لیست انتظار پیوند عضو قرار دارند. به طور متوسط در هر ساعت یک انسان که در لیست انتظار پیوند عضو قرار دارد، جان خود را از دست می‌دهد. چرا که تعداد اشخاصی که در لیست انتظار پیوند عضو قرار دارند بسیار بیشتر از اشخاص اهدا کننده است. به نظر می‌رسد که این امکان جدید در پاییز امسال با عرضه سیستم‌عامل iOS 10 و آیفون جدید اپل، در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

engadget

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار