ارز مبادله‌ای 82 قلم کالا حذف شد

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، محمود بهشتیان مشاور امور گمرکی اتاق تهران توضیح داد که در این ابلاغیه ذکر شده است که تمام کالاهای مندرج در جدول 82 تعرفه‌ای این مصوبه از تاریخ ابلاغ آن یعنی 13 تیرماه جاری صرفاً می‌توانند با ارز متقاضی وارد شوند و هرگونه ثبت سفارش با ارز مبادله‌ای برای واردات این کالاها ممنوع است و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور باید براساس این مصوبه عمل کنند.

اغلب کالاهای موجود در این جدول مرتبط با انواع سنگ‌های سیمانی، آهنگی، سرامیک یا شیشه و وسایل تزییناتی آن است. هم‌چنین واردات نمک معمولی از جمله نمک آماده برای سر سفره باید با ارز متقاضی صورت بگیرد و نیازی به تخصیص ارز مبادله‌ای به آن نیست. نکته جالب دیگر تعرفه 20131000 مربوط به سنگ‌پا است که گویا پیش از این در فهرست کالاهایی قرار داشته که برای واردات آن ارز مبادله‌ای تخصیص داده می‌شده است و اکنون واردات آن صرفا با ارز متقاضی امکان‌پذیر است.

انواع مصنوعات سنگی رومیزی نقش‌دار و حکاکی‌شده یا تراش‌خورده مورد استفاده در معماری، آینه‌های عقب‌بین برای وسایل نقلیه، سنگ‌های گرانبهای بدلی، مرواریدهای بدلی و گلوله‌های سرامیکی که برای تزیین به کار می‌رود نیز از فهرست شمولیت ارز مبادله‌ای خارج شده است.

در حوزه فلزات نیز مس تصفیه‌نشده، کاتود و قطعات کاتود، شمش مفتول‌سازی، شمش کوچک برنجی، برنزی نیز از هم‌اکنون در ردیف کالاهایی قرار می‌گیرند که واردات آن باید با ارز متقاضی صورت بگیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار