محموله حساس و محرمانه آلمان برای اعراب

نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی اعلام کرد آلمان به عربستان ٬ امارات و چند کشور دیگر درمنطقه خاورمیانه برای فروش اسلحه چراغ سبز نشان داد.

خبرگزاری ایرنا: نشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی اعلام کرد آلمان به عربستان ٬ امارات و چند کشور دیگر درمنطقه خاورمیانه برای فروش اسلحه چراغ سبز نشان داد.

وزارت اقتصاد آلمان سه شنبه شب پارلمان را مطلع کرد که شورای امنیت ملی آلمان در یک جلسه محرمانه٬ فروش اسلحه به چندین کشور از جمله عربستان، پاکستان، امارات متحده عربی، عمان، کویت و مصر را تایید کرده است.

بنا بر این خبر٬ طبق مجوزهای صادراتی که اخذ شده بود، عربستان سعودی 48 قایق تندروی نظامی , مصر یک زیر دریایی، کویت، عمان و امارت نیز چندین مدل تانک آزمایشی خریداری می کنند.

حجم این صادرات محرمانه است، اما ظاهرا این تصمیم شورای امنیت ملی 10 روز پیش گرفته شده است.

اشپیگل افزود، تصمیم فروش تسلیحات به ویژه به عربستان سعودی ٬بحث بر انگیز و حساس بوده است زیرا به گفته گروه های حقوق بشری، این سلاح ها یا در جنگ یمن ,یا برای سرکوب خود شورش در عربستان استفاده می شود.

پیشتر نیز روزنامه ولت با استناد به جدیدترین گزارش صادرات وزارت اقتصاد آلمان، اعلام کرده بود که صادرات تسلیحاتی این کشور تقریبا دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش این روزنامه آلمانی، سال گذشته (2015) مجوزهایی در این خصوص جمعا به مبلغ 7 میلیارد و 860 میلیون یورو صادر شد ، این در حالی است که آلمان در سال 2014 حدود سه میلیارد و 970 میلیون یورو، صادرات تسلیحاتی داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار