مردم خراسان شمالی نماز عید فطر را اقامه کردند

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز مردم مومن و دین‌مدار خراسان شمالی اعم از شیعه و سنی در بیش از یک هزار و ۲۰۰ نقطه این استان نماز عید سعید را برگزار کردند.

امروز مردم سرزمین گنجینه فرهنگ‌ها و دیار معرفت‌ها، عید سعید فطر را در سراسر استان، با اقامه نماز و با دعا و زمزمه عاشقانه «اَلهُمَ اَهلَ الکِبریاءِ وَالعَظَمَه» جشن گرفتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز در حاشیه برگزاری نماز عید سعید فطر مرکز استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این مراسم امروز در ۲۴ نقطه اصلی شامل ۲۱ منطقه شهری ویژه اهل تشیع و سه‌نقطه ویژه اهل سنت برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد سالاری افزود: مراسم باشکوه عید سعید فطر در مناطق اهل سنت شامل یکه سعود به امامت آخوند صمدی، در باغلق به امامت آخوند یزدانی و در حصار چه به امامت آخوند پروانه ائمه جمعه این مناطق برگزار شد.

به گفته وی، امروز هزاران نفر از مردم مومن و خداجو با شرکت در صفوف به‌هم‌پیوسته نماز عید فطر و به شکرانه یک ماه بندگی و روزه‌داری نماز باشکوه عید سعید فطر را اقامه کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، امام‌جمعه بجنورد در خطبه‌های نماز باشکوه عید سعید فطر که در بلوار دولت و مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، عید فطر را روز جشن پیروزی و غلبه انسان‌ها بر هواهای نفسانی دانست و گفت: آن‌هایی که در این ماه خودسازی و ماه بندگی، در انجام امور خیر سبقت و سرعت گرفتند برنده و پیروز این میدان بودند.

عید فطر عید اتحاد و همدلی

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، ماه رمضان را ماه جهاد و مبارزه با نفس و فرصت بی‌بدیلی برای تصفیه باطن، تهذیب نفس و آمرزش گناهان دانست، اظهار داشت: عید سعید فطر، عید فطرت، عید اتحاد و عید همدلی و یکرنگی است.

وی اظهار امیدواری کرد که آثار و برکات عید سعید فطر برای طول سال استمرار و تداوم داشته باشد.

امام‌جمعه بجنورد، پرداخت زکات فطره را تکمیل‌کننده اعمال و عبادات ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: ثواب روزه این ماه تا زمانی که زکات فطره آن پرداخت نشود در عرش خدا معلق خواهد ماند و در کارنامه اعمال مومن ثبت نخواهد شد.

وی افزود: ماه میهمانی خدا، باعظمت نماز عید فطر و پرداخت زکات فطره تکمیل و عید سعید فطر به معنای واقعی محقق می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم عبادی و معنوی ساعت هفت بامداد هم‌زمان در همه مناطق خراسان شمالی برگزار شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار