انتقاد از عرضه بنزین بی‌کیفیت ومخلوط با آب در جایگاه‌های سوخت دیر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید علی حسینی صبح چهارشنبه در خطبه‌های نماز عید فطر شهر دیر با بیان اینکه پرداخت زکات فطره باعث کمال روزه داری می‌شود، اظهار داشت: پرداخت زکات فطریه واجب شرعی است و دادن خمس و وجوهات مایه خیرات و برکات می شود.

حسینی با بیان اینکه دشمن از طریق فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای در حال سست کردن روحیه مقاومت در بین جوانان ماست، خاطرنشان کرد: رضایت مندی مردم، حفظ روحیه ایثارگری و شهادت طلبی، تکریم و خدمت به مردم، غافل نشدن از دشمن، شناسایی نقشه‌های دشمن، اجرای اقتصاد مقاومتی و اطاعت از رهبری از عوامل مقابله با دشمنان است.

والدین نظارت مناسبی بر فرزندان داشته باشند

امام جمعه دیر با بیان اینکه ما مخالف با اینترنت و دستاوردهای جدید نیستیم اما خواهان هدایت و نظارت والدین بر فرزندان هستیم گفت: نگذاریم فرزندان ما دچار بی‌حیایی شوند و لازم است اولیا دستورات اسلامی را به فرزندان خود بیاموزند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به برگزاری جشن‌ها و کنسرت‌های سطح شهر دیر گفت: ما با هنر و شادی مردم و جوانان مخالف نیستیم بلکه با هر عاملی که حیا و غیرت را در جامعه تضعیف می کند مخالفیم و سخنان من انعکاس نظرات رهبری است.

انتقاد از شنای مختلط

وی با بیان اینکه شنا کردن به‌صورت مختلط در دریا باعث خدشه به فضای اجتماعی و حیای جامعه می‌شود، تصریح کرد: استفاده از دریا حق طبیعی مردم است اما نباید به این بهانه شنای مختلط برگزار شود و مسئولان باید ترتیبی اتخاذ کند تا مردم بتوانند از دریا و ساحل به‌صورت سالم استفاده کنند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه برخورد با حقوق های نجومی توسط مسئولین صورت گرفته است گفت: پیشنهاد می‌دهیم بخشی از این حقوق های کلان که به بیت المال برگشت داده می‌شود برای پرداخت وام های مسکن مددجویان کمیته امداد که در دولت قبل پرداخت شده است، استفاده شود تا این قشر زحمت کش بیش از این فشار زندگی را تحمل نکنند.

حسینی بیان کرد: موضع رهبری در مقابل فتنه گران روشن است و مسئولان نیز موضع خود را این مسئله روشن بیان کنند و این خط قرمز نظام است.

عرضه بنزین بی‌کیفیت

امام جمعه دیر با اشاره به عرضه بنزین بی‌کیفیت در جایگاه‌های سوخت دیر، که مشکلاتی را برای خودروهای افرداد به وجود آورده گفت: متأسفانه طی روزهای اخیر عرضه بنزین بی کیفیت و مخلوط با آب یا گازوئیل در دیّر به وسائل نقلیه مردم خساراتی بسیار ی وارد کرده است که مسئولین و فرماندار شهرستان ضمن پیگیری باید خساراتی که به خودرو ها وارد شده را محاسبه و توسط عاملین آنها جبران شود.

امام جمعه دیر خاطرنشان کرد: از دستگاه قضایی درخواست داریم افرادی را که به وارد کردن مشروبات الکلی مبادرت می کنند به اشد مجازات محکوم و آنان را در ملا عام شلاق بزنند.

وضعیت ضعیف گیرنده دیجیتال در دیر

وی با بیان اینکه گیرنده‌های دیجیتال در شهرستان دیّر وضعیت مناسبی ندارد، افزود: امروزه یکی از ابزارهایی که خانواده ها و جوانان ما را تهدید می‌کند، مسئله ماهواره‌ها است که مسئولان امر باید هر چه سریع‌تر نسبت به تقویت فرستنده های دیجتال اقدام کنند.

امام جمعه دیر گفت: حوادت اخیر در ترکیه و عربستان نشان داد کشورهایی که خود پرورش دهنده تروریست‌های تکفیری هستند امروز دچار این معضل شده اند  البته ما این بمب گذاری ها را محکوم می‌کنیم اما خود این کشورها مسبب این مشکلات بوده اند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار