عدم همکاری مؤسسات خیریه اردبیل در تجمیع زکات فطریه

بهروز زلالی صبح چهارشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطریه در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: ما در جلسه‌ای که طی هفته‌های اخیر با مؤسسات خیریه داشتیم پیشنهاد دادیم که زکات فطریه به صورت ساماندهی شده و تنها توسط یک دستگاه اجرایی جمع‌آوری شود.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد با صندوق‌های شکیل و متصدیانی که لباس فرم پوشیده‌اند نسبت به جمع‌آوری زکات اقدام شود و در نهایت نیز مبلغ آن در اختیار هیچ دستگاه خاصی قرار نگیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان متذکر شد: در واقع قرار بود زکات جمع‌آوری شده به دفتر امام‌جمعه تسلیم و به صلاحدید وی در بین دستگاه‌هایی که نیازمندان تحت پوشش دارند تقسیم شود.

زلالی تصریح کرد: علاوه بر اینکه کمیته امداد ۱۵۰ هزار پاکت فطریه توزیع کرده است و به عنوان دبیرخانه زکات فطریه ۲۰۰ پایگاه در سطح استان دایر کرده است، طی روزهای اخیر مشاهده شد که برخی مؤسسات به توزیع پاکت اقدام کردند.

وی افزود: حتی برخی دستگاه‌های اجرایی نیز صنادیقی نصب کرده‌اند تا نسبت به جمع‌آوری زکات اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان تأکید کرد: متأسفانه طرح ساماندهی مغفول ماند و عملاً اجرایی نشد تا جایی که در حال حاضر مؤسسات مختلف خود اقدام به جمع‌آوری زکات می‌کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار