هدف سفرهای خارجی اعضای شورا با اهداف کار شورا همخوانی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در اولین جلسه کارگروه استانی سفرهای کاری اعضای شوراهای اسلامی استان به خارج از کشور افزود: ملاک تصمیم برای سفر و ضرورت آن و دستاورد آن برای کشور و استان بایستی کاملاً مشخص و تعداد افراد اعزامی نیز باید معقول و منطقی باشد.

وی از ابلاغ آیین نامه ای سخن گفت که برای جلوگیری از ایجاد ناهماهنگی در سفرها و اعمال مدیریت صحیح و همچنین در جهت قانونمند کردن سفرهای خارجی اعضای شوراها و مدیریت شهری تدوین شده است.

استاندار اصفهان همچنین درباره کارگروه استانی سفرهای کاری اعضای شوراهای اسلامی استان به خارج از کشور اظهار داشت: این کارگروه پیشنهاد دهنده نهایی سفر کاری اعضای شوراهای اسلامی استان به کمیسیون مرکزی و دبیرخانه آن در دفتر امور شهری و شوراهای استانداری است.

وی گفت: در گام اول باید مشخص شود که کشور هدف چه ارمغان و دستاوردی برای کشور و استان خواهد داشت و هدف سفر نیز با اهداف کار شورا همخوانی داشته باشد و اگر سفر تخصصی باشد باید عضوی از شورا که دارای تخصص مربوطه است، به آن کشور اعزام شود.

زرگرپور با تاکید براینکه با عنایت به نوع سفر تعداد افراد اعزامی نیز باید معقول و منطقی باشد، افزود: در این کارگروه باید محورها و چارچوب انجام سفر مشخص شود.

وی افزود: براساس آیین نامه ابلاغی، سفرهایی که به دعوت مقام ‏ها یا مراجع خارج از کشور از اعضای شوراهای اسلامی محلی به عنوان عضو شورا به عمل می آید و هزینه‏ های آن توسط دعوت‏ کننده تأمین می شود نیز مشمول این آیین نامه خواهد بود.

استاندار اصفهان افزود: هیات‌های اعزامی موظفند پس از انجام سفر کاری، گزارش سفر، اقدامات و مذاکرات انجام‏ شده را به دبیرخانه ‏کارگروه استانی‏ و دبیرخانه کمیسیون مرکزی ارسال کنند.

وی با تاکید براینکه این امر باید در باره شهرداری ها نیز طبق آئین نامه موجود بررسی و چارچوبی برای آن تهیه شود، گفت: شهرداران نباید بدون هماهنگی پذیرای مقامات خارجی باشند و برای سفرهای خارجی نیز باید دستورالعمل ها را رعایت کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار