ثبت 45 روز گرد و غباری در ایلام

مدیر کل هواشناسی استان ایلام از ثبت 45 روز گردو غباری از آغاز سال در ایلام خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهندس «یوسف شیخ‌الملوکی» در نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور و شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام، اظهار کرد: پیش‌بینی گرد و غبار از چالش برانگیزترین موارد کاری ماست که صرفاً از طریق نقشه‌های هواشناسی میسر است که این مهم نیازمند تجهیزات پیشرفته مانند ماهواره است.

وی با بیان این‌که گاهی چنان چالش وجود دارد که به سمت پیش‌بینی حاد حرکت کنیم، افزود: بر اساس آمارها تا امروز در سال 95 در شهرستان ایلام 48 روز گرد و غباری داشتیم که نسبت به پارسال که 33 روز بوده 15 روز افزایش داشته است.

مدیر کل هواشناسی استان اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا اوایل فصل پاییز هم‌چنان این توده‌ها از سوی عراق و سوریه شکل گرفته و وارد کشور  شوند که وقوع این پدیده به‌علت سیستم ناپایدار شرق مدیترانه است که از عراق وارد آسمان استان ایلام می‌شود.

شیخ‌الملوکی با اشاره به این‌که اداره‌کل هواشناسی استان ایلام از همه ظرفیت خود برای ارائه خدمات در این زمینه استفاده می‌کند، گفت: از اول امسال تاکنون 14 اطلاعیه از سوی اداره‌کل هواشناسی استان که معمولاً 48 تا 72 ساعت پیش از ورود ریزگردها بوده صادر شده است.

وی یادآور شد: می‌طلبد که مسئولین اعتبارات ویژه‌ای در اختیار ما قرار دهند و نگاه ویژه‌ای به هواشناسی استان ایلام داشته باشند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار