فراخوان داعش برای تشدید حملات تروریستی در بنگلادش

گروه تروریستی داعش تهدید کرده حملات بیشتری را در بنگلادش به دنبال حمله مرگبار اخیر در داکا پایتخت این کشور انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به گزارش روزنامه داکاتریبیون، در پیامی ویدئویی سه تن از اعضای گروه تروریستی داعش که هویتشان مشخص نشده و اصالتا بنگلادشی هستند دولت این کشور را مورد انتقاد قرار داده و هشدار دادند که در داکا، پایتخت بنگلادش حمله‌ای را صورت می‌دهند که "انتقام جنایت‌های صورت گرفته علیه مسلمانان" باشد. این شبه نظامیان هشدار داده‌اند که داعش متوقف نخواهد شد.

در اول ژوئیه سال جاری میلادی گروهی از تروریست‌های مسلح ده‌ها تن را در داخل رستورانی واقع در یک منطقه دیپلماتیک در شهر داکا به گروگان گرفتند و در جریان درگیری میان این شبه نظامیان  و پلیس بنگلادش 20 تن که اکثرا خارجی بودند کشته شدند. همچنین 13  گروگان دیگر نیز توسط نیروهای امنیتی بنگلادش آزاد شدند.

داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت اما دولت بنگلادش یک گروه داخلی موسوم به "جماعت المجاهدین" بنگلادش را مسئول این حمله اعلام کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار