طرح کره جنوبی برای افزایش دو برابری بلندگوهای پخش تبلیغات در مرز با کره شمالی

در گزارشی که امروز (چهارشنبه) منتشر شده، ارتش کره جنوبی در حال برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تبلیغات خود علیه کره شمالی با دو برابر کردن تعداد بلندگوهای پخش این تبلیغات در مرز دو کشور است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، از زمان آزمایش اتمی ژانویه 2016 کره شمالی، سئول پخش پیامهای تبلیغاتی متعدد را در سراسر مرز خود با پیونگ یانگ افزایش داده و از بلندگوهای بزرگی برای این کار استفاده کرده است.

خبرگزاری یونهاپ نیز گزارش داد: ارتش کره جنوبی قصد دارد تا تعداد این بلندگوها را که 17 تا است در پایان سال جاری میلادی دو برابر کند و تجهیزات تبلیغاتی جدید را به گونه‌ای گسترش دهد که تا بیش از 10 کیلومتر در مرز دو کره گسترده شوند.

این خبرگزاری به نقل از یکی از مقام‌های ارتش سئول که خواست نامش فاش نشود گزارش داد: ما اقدامات بیشتری را برای اثرگذاری بر نیروهای کره شمالی و اطلاع رسانی بیشتر درباره جهان خارج به غیرنظامیان و شهروندان کره شمالی انجام خواهیم داد.

این اقدام از سوی کره جنوبی با هدف مجازات کردن پیونگ یانگ به  خاطر تحریکات اخیر شامل آزمایش و پرتاب یک موشک جدید میانبرد در ماه گذشته میلادی صورت گرفته است.

کره شمالی موشک میانبرد "موسودان" را ماه گذشته میلادی در حالی پرتاب کرد که به صورت تئوری می‌توانست پایگاه‌های نظامی آمریکا در اقیانوس آرام شامل جزیره گوآم را هدف قرار دهد و همین امر زنگ خطری برای کشورهای منطقه و از جمله آمریکا درباره توانایی و ظرفیت‌های کره شمالی در دستیابی به کلاهک‌های اتمی محسوب می‌شود.

کره جنوبی اوت گذشته و در پی کشته شدن دو تن از سربازان گشت مرزی به سبب انفجار مین کار گذاشته شده توسط سربازان کره شمالی در مرز دو کشور تبلیغات خود را علیه پیونگ یانگ از سر گرفت.

این تبلیغات باعث خشم دولت کره شمالی شدند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار