توصیه کمیته دفاعی پارلمان انگلیس به بازیابی روابط سیاسی و نظامی با روسیه

کمیته دفاعی پارلمان انگلیس در گزارشی عنوان کرد، لندن باید گفت‌وگوی سیاسی و نظامی با مسکو را بازیابی کند و ائتلاف ناتو نیز باید نسبت به نظامی کردن اروپای شرقی محتاط باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیته دفاعی پارلمان انگلیس در گزارشی که در آستانه برگزاری اجلاس ائتلاف نظامی ناتو در شهر ورشو لهستان منتشر کرد عنوان کرد: در حال حاضر گفت‌وگو میان بریتانیا و روسیه شدیدا تقلیل یافته است. آنگونه که گفته شده روابط دو طرف به پایین‌ترین سطح خود در همه زمان‌ها رسیده است. این روند باید تغییر کند.

این گزارش تصریح کرده است: ما نمی‌توانیم در صورتی که گفت‌وگوی معنادار با روسیه نداشته باشیم امید به تفاهم دوجانبه میان خودمان و روسیه داشته باشیم و در شرایط فعلی بی‌اعتمادی میان ما، ما با خطر درگیر شدن که با ارتباطات بهتر قابل پیشگیری است رو به رو هستیم.

این گزارش همچنین به موارد سوءتفاهم میان لندن و مسکو از جمله در زمینه مسائل مربوط به شبه‌جزیره کریمه و وضعیت شرق اوکراین پرداخته است.

در این گزارش بر اهمیت مشارکت با مسکو در مسائل امنیتی جهانی و همچنین ایجاد ارتباطات قوی‌تر میان روسیه و انگلیس در راستای راهبرد کلی انگلیس تاکید شده است.

این گزارش 58 صفحه‌ای همچنین روابط میان ناتو و روسیه را نیز که گمان برده می‌شود در پاییت‌ترین سطح خود باشد مورد بحث قرار داده است.

در گزارش کمیته دفاعی پارلمان انگلیس آماده است:  گفت‌وگوی میان ناتو و روسیه برای کاهش خطر تشدید درگیری نظامی و همچنین سوء تفاهم‌ها میان دو طرف ضروری است. ما بنابراین از تشکیل مجدد جلسات شورای ناتو ـ روسیه استقبال می‌کنیم و آن را به رغم نتایج محدود، یک گام مهم به هدف ایجاد دوباره گفت‌وگو میان روسیه  و غرب می‌دانیم.

همچنین این گزارش تاکید کرده است: ما انتظار داریم هرگونه تحکیم قوای نظامی ناتو با واکنش مشابهی در سمت روسیه مواجه شود. نظامی کردن هرچه بیشتر مرز ناتو و روسیه به این شکل باعث افزایش خطر سوء تفاهم‌ها، اشتباهات و حوادث خواهد شد.

این گزارش همچنین توصیه کرد: بریتانیا یا ناتو باید در اجلاس ورشو نسبت به مشارکت با روسیه بسیار صریح باشند و به دنبال توضیحات شفاف برای تصمیمات اتخاذ شده باشند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار