X بستن تبلیغات
5. Fixed

نگاهی به آمار و ارقام و رکوردهای نیمه نهایی یورو - بخش اول؛ آیا رونالدو دست نیافتنی تر خواهد شد؟

وبسایت رسمی برنامه نود -  مرحله نیمه نهایی یورو 2016 امشب در حالی با دیدار ولز و پرتغال آغاز می شود که امکان جابجایی برخی رکوردها در این مرحله وجود دارد. همچنین نکات جالبی نیز در مورد هر چهار حاضر در این مرحله گزارش شده که خواندن آنها خالی از لطف نیست. در ادامه برخی از نکات آماری و رکوردهای مرحله نیمه نهایی تمامی ادوار یورو را مرور می کنیم.

نکاتی از بازیکنان و تیم های حاضر در نیمه نهایی

کریستیانو رونالدو در صورت حضور در ترکیب امشب پرتغال، اولین بازیکنی خواهد بود که در سه دوره مختلف در نیمه نهایی بازی کرده است. همچنین لوکاس پودولسکی و باستین شواین اشنایگر از تیم ملی آلمان هم این شانس را دارند تا با حضور در بازی فردا شب، نام خود را به عنوان بازیکنان حاضر در سه نیمه نهایی یورو ثبت کنند.

کریستیانو رونالدو، باستین شواین اشنایگر و مسوت اوزیل در صورت گلزنی در دیدارهای این مرحله، نخستین بازیکنانی خواهند بود که در نیمه نهایی دو دوره رقابت های یورو گلزنی کرده اند. در دوره های قبلی، رونالدو در نیمه نهایی 2004 برابر هلند، شواین اشنایگر در نیمه نهایی 2008 برابر ترکیه و اوزیل در نیمه نهایی 2012 برابر ایتالیا گلزنی کرده اند.

پس از یورو 1992 که سوئد در اولین حضور خود به عنوان میزبان به نیمه نهایی رسید، اکنون ولز نخستین تیمی است که به عنوان تازه وارد در اولین حضور خود به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است.

از 26 دیدار انجام شده در مرحله نیمه نهایی، 13 دیدار در همان وقت های عادی 90 دقیقه به پایان رسیده است. از سایر دیدارهای باقیمانده هم سرنوشت 6 دیدار با ضربات پنالتی مشخص شد.

آلمان تا کنون در چهار نیمه نهایی با میزبان رقابتها بازی کرده (1972 برابر بلژیک، 1976 برابر یوگسلاوی، 1992 سوئد و 1996 انگلیس) که هر چهار دوره هم پیروز و فینالیست شد. اما در یورو 1988 که خود آلمان میزبان بود، برابر هلند تن به شکست داد و از رسیدن به فینال باز ماند.

فرانسه به عنوان میزبان برای سومین بار به مرحله نیمه نهایی رسیده است؛ تا کنون میزبان هایی که موفق به حضور در نیمه نهایی نشده اند، همان میزبان های مشترک یورو بودند.

رکوردهای نیمه نهایی

بهترین پیروزی: اسپانیا 3 روسیه صفر (یورو 2008)؛ شوروی سابق 3 دانمارک صفر (یورو 1964)؛ شوروی سابق 3 چکسلاواکی صفر (یورو 1960)

پرگل ترین دیدار نیمه نهایی: یوگسلاوی 5 فرانسه 4 (اولین دوره 1960)

پرتماشاگرترین دیدار نیمه نهایی: آلمان – انگلیس (1996؛ ویمبلی لندن) با حضور 75826 تماشاگر

بیشترین پیروزی در نیمه نهایی: آلمان/ آلمان غربی با 5 برد

بیشترین شکست در نیمه نهایی: هلند با 4 باخت

باسابقه ترین بازیکنان در نیمه نهایی: لوکاس پودولسکی (آلمان)، کریستیانو رونالدو (پرتغال)، باستین شواین اشنایگر (آلمان)

گلزن ترین بازیکنان در مرحله نیمه نهایی: والنتین ایوانف (شوروی سابق) و دیتر مولر (آلمان غربی) با 3 گل زده

بازیکنان گلزن در نیمه نهایی ادوار مختلف: والنتین ایوانف و ویکتور پاندلیک در دو دوره (هر دو از شوروی سابق که در سال 1960 و 1964 گلزنی کردند)،

کریستیانو رونالدو (از پرتغال که برابر هلند در یورو 2004 گلزنی کرد)، باستین شواین اشنایگر (یورو 2008 برابر ترکیه)، مسوت اوزیل (یورو 2012 برابر ایتالیا)؛ این سه بازیکن در یک نیمه نهایی گلزنی کرده و در این دوره فرصت دارند تا نام خود را به عنوان گلزن در دو دوره مختلف در مرحله نیمه نهایی ثبت کنند.

 

رکورد بیشترین حضور در مرحله نیمه نهایی

آلمان/ و آلمان غربی: 8 بار (5 برد و 2 باخت)

روسیه/ و شوروی: 6 بار (4 برد و 2 باخت)

فرانسه 5 بار (2 برد و 2 باخت)

پرتغال: 5 بار (یک برد و 3 باخت)

هلند: 5 بار (یک برد و 4 باخت)

اسپانیا: 4 بار (4 برد)

ایتالیا: 4 بار (3 برد و یک باخت)

جمهوری چک/ چکسلاواکی: 4 بار (2 برد و 2 باخت)

یوگسلاوی: 3 بار (2 برد و یک باخت)

دانمارک: 3 بار (یک برد و 2 باخت)

انگلیس: 2 بار (2 باخت)

مجارستان: 2 بار (2 باخت)

ولز: یک بار

یونان: یک بار (یک برد)

بلژیک: یک بار (یک باخت)

سوئد: یک بار (یک باخت)

ترکیه: یک بار (یک باخت)

 

2081

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار