X بستن تبلیغات
5. Fixed

پیش بازی پرتغال و ولز؛ آیا آتش اژدها ستاره ها را می سوزاند!؟

وبسایت رسمی برنامه نود - رقابت های یورو 2016 به مرحله نیمه نهایی رسید و امشب یکی از دو دیدار این مرحله بین یاران دو فوق ستاره تیم کهکشانی رئال مادرید برگزار خواهد شد. دو هم تیمی رئال امشب رو در روی هم ایستاده و با تمام وجود به مبارزه می پردازند تا با عبور از آخرین مانع راهی فینال شوند. اتفاقی که برای پرتغال یک حادثه فوق العاده خواهد بود اما برای ولز یک رؤیای باور نکردنی. در ادامه شرایط دو تیم پیش از برگزاری این بازی را بررسی می کنیم.

یورو 2016؛ مرحله نیمه نهایی؛ ولز پرتغال

چهارشنبه 6 جولای 2016؛ ساعت 30/23؛ ورزشگاه استادو لیون؛ شهر لیون؛ داور: یوهان اریکسون از سوئد

وضعیت دو تیم در یورو 2016

نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی یورو 2016، تقابل شگفتی سازانی بریتانیایی با تیمی خواهد بود که پس از تغییر شکل و برگزاری این مسابقات از جام ملت های اروپا به یورو، بیشترین حضور را در مراحل یک چهارم و نیمه نهایی داشته است. ولز به لطف افزایش تعداد تیم های حاضر در مرحله نهایی به 24 تیم، توانستند جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کرده و در ادامه روند موفقیت آمیزشان، حتی از مرحله گروهی صعود کرده و با پشت سر گذاشتن ایرلند شمالی و بلژیک پرستاره راهی نیمه نهایی شوند. البته کار ولزیها در مرحله گروهی بسیار بزرگتر و مهمتر تلقی می شود زیرا با وجود همگروهی با تیم مدعی انگلیس، توانستند به عنوان تیم اول گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند. ولز هر پنج دیدار خود در این دوره از یورو در همان وقت های عادی و 90 دقیقه معمول به پایان رسانده است. آنها چهار دیدار خود در مرحله گروهی (اسلواکی و روسیه) و حذفی (ایرلند شمالی و بلژیک) را پیروز شده و تنها در برابر انگلیس در مرحله گروهی تن به شکست 2 بر یک دادند. اما پرتغال در مرحله گروهی در برابر هر سه حریف خود یعنی ایسلند، اتریش و مجارستان مساوی شدند. در مرحله حذفی هم کرواسی را با تک گل کوارشما از روی نقطه پنالتی در وقت های اضافی شکست دادند و لهستان را هم در ضربات پنالتی از پیش رو برداشتند.

عملکرد دو تیم در یورو 2016 از نگاه آمار

اگر به عملکرد دو تیم در یک سوم پایانی زمین نگاهی داشته باشیم، متوجه می شویم که هر دو تیم بازی های تهاجمی را از خود به نمایش گذاشته اند. ولز در یورو 10 و پرتغال 6 گل زده داشته اند. میانگین گل زده ولز در هر بازی 2 و برای پرتغال 2/1 گل در هر بازی ثبت شده است. اما تعداد اقدام به حمله از سوی تیم پرتغال به مراتب بیشتر ولز است. ولز 59 اقدام به حمله داشته که از این تعداد 29 مورد داخل چارچوب و 19 حمله آنها خارج از چارچوب بوده است؛ اما پرتغال 95 اقدام به حمله داشته که 30 حمله داخل چارچوب و 36 حمله خارج از چارچوب دروازه حریفان بوده و از این نظر در رده دوم بین تمامی تیمها جای دارند. تعداد کرنرهای دو تیم 17 در مقابل 39 به سود پرتغال است. بازیکنان ولز 7 بار و بازیکنان پرتغال 16 بار در تله آفساید مدافعین حریف گرفتار شده اند. اما از نظر میانگین مالکیت توپ توسط دو تیم، آمار 47 به 54 درصد به سود پرتغال است. از لحاظ آمار پاس هم وضعیت یاران رونالدو بهتر است. پرتغالی ها در کل رقابت های یورو 2016 تعداد 2652 پاس رد و بدل کرده اند که تعداد 2319 پاس آنها سالم بوده که این تعداد، میانگین دقت پاس آنها را 87 درصد ثبت می کند. اما ولز از 1816 پاس ارسالی، تعداد 1502 پاس سالم داشته که آمار 81 درصد را برای آنها ثبت می کند.

دوئل ویژه: گرت بیل از زیر سایه رونالدو بیرون می آید؟

بدون شک رقابت امشب دو تیم علاوه بر حساسیت های معمول، تحت الشعاع مبارزه پنهان و خاموش دو فوق ستاره فوتبال جهان یعنی رونالدو و گرت بیل قرار دارد. این دو گرچه در بسیاری موارد در تیم باشگاهی خود وانمود می کنند که رابطه بسیار خوبی با هم دارند، اما پرواضح است که گرت بیل علیرغم عملکرد فوق العاده ای که در رئال داشته، همیشه زیر سایه رونالدو بوده و از این مسئله چندان راضی به نظر نمی رسد. اما در این دیدار بیل بسیار تلاش می کند تا خود را به عنوان بازیکنی مستقل و غیروابسته به سایرین مطرح کند و با ادامه درخشش خیره کننده خود، تیم کشورش را راهی فینال رقابتها کند. بیل حتی برای حریفان خط و نشان کشیده و با گفتن این مسئله که در فینال منتظر رویارویی با تونی کروس است، تیم خود را به عنوان پیروز دیدار امشب و یک پای فینال اعلام کرده است. از سوی دیگر، ستاره پرتغالی رئال مادرید، یعنی کریستیانو رونالدو در این رقابتها درخشش همیشگی خود را نداشته و به همین علت، نمایش خیره کننده بازیکنان دیگری از تیم پرتغال مانند رناتو سانچز بیشتر به چشم آمده است. رونالدو تنها در دیدار با مجارستان توانایی های خود را به رخ حریفان کشید و با دو گلی که به گابور کرالی زد مقدمات صعود تیمش به مرحله حذفی را فراهم آورد. اما رونالدو همیشه ثابت کرده که در مواقع و بازی های حساس به داد تیمش رسیده و هرگاه از او انتقاد شده انگار غول انگیزه درونی اش از خواب بیدار شده و حریفان را مقهور مهارت های فوق العاده خود می کند. باید منتظر اتفاقات بازی بود تا ببینیم که رونالدو باز هم نام خود را به عنوان بهترین بازیکن جهان و نامزد اول کسب جایزه توپ طلای جهان در سال 2016 تثبیت خواهد کرد یا گرت بیل یک تنه تیمش را به جایی خواهد برد که هیچ کس حتی مردم کشور ولز هم تصور آن را نمی کردند؟ و این مقصد جایی نیست جز فینال یورو 2016. تا امشب صبر باید کرد.

 

ترکیب احتمالی دو تیم

پرتغال و ولز در حالی امشب به مصاف هم می روند که هر دو تیم نمی توانند از برخی بازیکنان خود استفاده کنند. در تیم پرتغال ویلیام کاروالیو و در طرف دیگر آرون رمزی و دیویس به دلیل محرومیت نمی توانند در ترکیب تیم های خود به میدان بروند. همچنین حضور په په مدافع تیم پرتغال به دلیل مصدومیت در هاله ای از ابهام قرار دارد. با توجه به این شرایط، ترکیب احتمالی دو تیم از سوی کارشناسان فوتبال اروپا به این صورت پیش بینی شده است.

پرتغال: روی پاتریسیو؛ سدریک؛ فونته؛ ریکاردو کاروالیو؛ گریرو؛ دانیلو؛ ژائو ماریو؛ آدریان سیلوا؛ سانچز؛ نانی؛ رونالدو

ولز: هنسی؛ چستر؛ اشلی ویلیامز؛ کالینز؛ گونتر؛ آلن؛ لدلی؛ جاناتان ویلیامز؛ تیلور؛ بیل؛ رابسون کانو

 

آمار دیدارهای قبلی

از سه دیدار قبلی که دو تیم روبروی هم قرار گرفته اند، سهم پرتغال 2 و ولز یک برد بوده است. پرتغال در این سه دیدار 7 و ولز هم 4 گل زده داشته اند. در سال 1949 پرتغال در دیداری دوستانه با حساب 3 بر 2 ولز را شکست داد اما دو سال بعد برابر این تیم با نتیجه 2 بر یک شکست خورد. آخرین دیدار دو تیم به سال 2000 باز می گردد که طی آن پرتغال با 3 گل به برتری رسید.

 

سایر اخبار و اطلاعات بازی

تنها گل پیروزی بخش پرتغال در این رقابتها، تک گل کوارشما از روی نقطه پنالتی بود که در دقیقه 117 به ثمر رسید.

پس از یورو 92، ولز نخستین تیمی است که در اولین حضورش در این رقابتها موفق به حضور در نیمه نهایی می شود.

تیم پیروز این دیدار به فینال رقابتها راه یافته و حریف برنده دیدار فرانسه و آلمان خواهد شد.

از پنج دوره اخیر، پرتغال در چهار دوره به نیمه نهایی رسیده که تنها در یک دیدار در یورو 2004 که میزبان مسابقات بود، به پیروزی رسید و فینالیست شد. اما ولز برای نخستین بار در یورو حضور دارد که در همین حضورر خود هم به نیمه نهایی رسید.

دو بازیکن تیم ولز در میان برترین های جام تا این مرحله قرار دارند؛ گرت بیل با 3 گل زده در رده دوم بهترین گلزنان و آرون رمزی با 4 پاس گل در رده دوم بیشترین پاس گل. اما پرتغال بازیکنی را در میان بازیکنان برتر جام ندارند.

بازیکنان ولز 8 کارت زرد دریافت کرده و 53 خطا مرتکب شده اند. در مقابل، بازیکنان پرتغال 5 کارت زرد از داوران دریافت کرده و 71 بار هم داوران به نشانه خطای بازیکنان پرتغال در سوت خود دمیده است.

 

2081

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار