اعمال و کارهای نیک ماه رمضان در کل طول سال ادامه داشته باشد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در آبدان اظهار داشت: دستور به روزه به خاطر این بوده است که به اینجا برسید که می توانید واجبات الهی را انجام بدهید و منکرات را خوداری کنید.

وی اضافه کرد: به گفته حضرت علی(ع)، «ای بندگان خدا بدانید که کمترین چیزی که برای مردان و زنان روزه دار است این است که فرشته‌ای بشارت می‌دهد که ای بندگان خدا، خداوند گناهان گذشته ما را بخشید پس به ادامه زندگی توجه کنید و مواظبت کنید».

امام جمعه آبدان افزود: یکی از مهمترین اعمال عید فطر این است که امت اسلامی با ولی امرشان بیعت کنند. به‌خاطر همین است که روز عید فطر توصیه شده است که دعای ندبه خوانده شود و این پیوند مهم و حیاتی است که در این زمانه افرادی هستند که توفیق بیعت با نایب امام زمان دارند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید امام زمان خود را بشناسیم، تصریح کرد: در همه قرن‌ها و زمانه‌ها افرادی مثل میرزای شیرازی و در این زمان هم نایب ایشان امام خامنه ای هستند  که باید به گفتار ایشان توجه کرد.

حمیدی‌نژاد تاکید کرد: عده ای ایراد گرفته اند که در همه این نماز جمعه ها از رهبری حمایت و از دولت انتقاد می کنید؛ نماز جمعه برای همین است که از ولی خدا دفاع شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان دغدغه هایی را بیان کردند و فرمودند که یکی از چیزهایی که باید بگویم و نمی توانم بگذرم این است که رسم شده که عده‌ای از امام و نظام و انقلاب دم بزنند و با کسانی که از اصل نظام مشکل دارند حمایت می کنند که این خلاف است.

امام جمعه آبدان گفت: رهبری فرمودند که من به اصول گرا و اصلاح طلب کاری ندارم بلکه به محتوای آنها کار دارم. عده ای سردمداری می کردند و می گفتند انتخابات بهانه است و اصل نظام نشانه است و حمایت می کردند حالا هم می‌گویند که ما از انقلاب حمایت می کنیم که این اصلا قابل قبول نیست و پدیده زشتی است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که سال ۸۸ مردم را تحریک می کردند و کسی که سکوت کرد و هنوز هم در سکوت است و دم از امام می زند، راست نمی گویند.امروز ما باید  دشمن را بشناسیم. الان اینطور شده که عده‌ای دم از انقلاب و امام بزنند و از طرفی ریشه انقلاب را بسوزانند.

امام جمعه آبدان تصریح کرد: نمی شود عده‌ای هم حامی فتنه‌گرها باشد و هم اصل انقلاب و رهبری را قبول داشته باشد که قاطعانه رهبری با این افراد مخالف است. الان هم عده‌ای فکر می‌کنند که فردی که یار امام بوده حالا هم یار رهبری  هست و انقلاب را یاری می کند که رهبر تاکید دارد که باید افراد را خوب شناخت.

وی گفت: متاسفانه رسم بدی اتفاق افتاده که برخی افراد نسبت به کسانی که در این یک سال عزیزانشان را از دست داده‌اند به‌جای اینکه کاری کنند که رخت عزا را جدا کنند و  خوشحالی کنند به آنها  کمک می‌کند که دوباره داغ عزیزانشان را تازه کنند.

حمیدی‌نژاد اظهار کرد: در این ماه عزیز خیلی از کارهای خلاف نبود و ماهواره خاموش بود که مومنان کاری کنند که در همه سال این کار انجام شود که نشان داده شد در این ماه می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار