X بستن تبلیغات
5. Fixed

طرح قطعنامه‌ای مداخله جویانه برای آزادی زندانیان آمریکایی در ایران

دو تن از نمایندگان کنگره آمریکا در اقدامی مداخله‌جویانه امروز چهارشنبه قطعنامه‌ای را ارائه خواهند کرد که در آن از ایران می‌خواهند دو تن از زندانیان آمریکایی را آزاد کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این قطعنامه که توسط ادرویس جمهوری خواه و رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و گری کنکی نماینده دموکرات معرفی می‌شوند، از ایران خواهد خواست تا فورا و بدون هیچ شرطی سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی که هر دو تابعیت دوگانه دارند را آزاد کند.

این قطعنامه همچنین از باراک اوباما رییس جمهور آمریکا می‌خواهد تا مسوولیت تلاش‌ها برای تضمین آزادی این دو نفر را بر عهده بگیرد.

سیامک نمازی در ماه اکتبر و پدرش در ماه فوریه در تهران دستگیر شدند.

ادرویس در اظهاراتی مداخله‌جویانه در این باره مدعی شد: زندانی کردن غلط و ادامه دار آمریکایی‌ها توسط ایران بسیار ناراحت کننده است. سیامک و باقر نمازی استحقاق آزادی و در کنار خانواده بودن را دارند و این قطعنامه باید رییس جمهور اوباما را وادار کند تا به تلاش‌ها برای بازگرداندن آنها شدت بخشد.

در صورتی که نمازی‌ها آزاد نشوند این قطعنامه اوباما را تشویق می‌کند تا اقدامات مناسبی را علیه دولت ایران به کار گیرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار