X بستن تبلیغات
5. Fixed

خرید فولاد خودروسازان آلمانی دردسرساز شد

خرید فولاد خودروسازان آلمانی دردسرساز شد

عصر خودرو- فولکس واگن، دایملر، ب ام و و رابرت بوش در میان شش شرکت آلمانی هستند که ماه گذشته در خصوص خرید فولاد صنعت خودرو هدف تحقیقات رگولاتور ضد انحصارطلبی آلمان قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، دفتر فدرال کارتل در بیانیه ای اعلام کرد شواهدی مبنی بر نقض شدن مقررات ضد انحصارطلبی وجود دارد با اینهمه از توضیح در این باره خودداری کرد.

ب ام و، فولکس واگن، بوش و زد اف فردریش هافن تایید کردند که هدف این تحقیقات قرار گرفته اند و از این تحقیقات حمایت کردند.

خودروسازان یکی از ارکان اصلی اقتصاد آلمان هستند و فولاد یکی از قطعات اصلی مورد استفاده شرکتهای خودروسازی است. طبق اعلام انجمن جهانی فولاد، به طور متوسط حدود 900 کیلوگرم فولاد در هر خودرو استفاده می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دفتر ضدانحصارطلبی آلمان مانند کمیسیون اروپا از این قدرت برخوردار است که به میزان حداکثر 10 درصد از فروش سالانه جریمه صادر کند با اینهمه جریمه‌ها به ندرت به این سطح می رسند. اگرچه صنعت خودرو هدف مجموعه تحقیقات اتحادیه اروپا در خصوص تبانی قیمت قرار گرفته است اما این تحقیقات عمدتا به قطعات یا محصولات خاصی متمرکز بوده و شامل تبانی در خصوص خرید مواد خام نبوده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار