انتقاد آمریکا از گسترش شهرک‌سازی‌های اسرائیل در قدس و کرانه باختری

وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از طرح رژیم صهیونیستی مبنی بر ساخت صدها واحد مسکونی در کرانه باختری و قدس اشغالی اعلام کرد: این اقدام موجب از بین رفتن تلاش‌های انجام شده به هدف دستیابی به توافق سیاسی با فلسطینیان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی اظهار داشت که مقامات آمریکایی در جریان گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت صدها واحد مسکونی در مناطق اشغالی کرانه باختری و همچنین قدس اشغالی با هدف گسترش شهرک‌سازی‌ها قرار گرفته اند.

وی افزود: این طرح تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به راهکار دو کشوری را نابود می‌کند.

کربی در بیانیه‌ای اظهار داشت: اگر این گزارش درست باشد پس این تازه‌ترین اقدام برای گسترش اراضی و شهرک سازی‌ها در مناطق کرانه باختری و قدس اشغالی است و به طور کلی احتمالات برای دستیابی به راهکار دو کشوری را از بین می‌برد.

همچنین رومن نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز اعلام کرد: گزارش اخیر کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه نشان داد که هرگونه طرح جدید برای ساخت شهرک‌های غیرقانونی به موجب قانون بین المللی موجب "افزایش تنش" می‌شود.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز پیشتر از این تصمیم رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد و مجددا تاکید کرد که بر اساس قوانین بین المللی ساخت این شهرک‌ها غیرقانونی است.

وی رژیم صهیونیستی را به متوقف کردن شهرک‌سازی و اتخاذ اقداماتی در راستای تحقق صلح و راهکار نهایی و عادلانه تشویق کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار