تمام مشکلات احتمالی گلکسی اس 7 اج سامسونگ و راه‌حل برطرف کردن آن‌ها

گلکسی اس اج ۷ یکی از بهترین گوشی‌های حال حاضر است؛ اما هیچ گلی بی عیب نیست و سوگلی سامسونگ نیز ممکن است گاهی اوقات با مشکل روبرو شود. به همین منظور نگاهی به تمام مشکلات احتمالی گلکسی اس ۷ اج سامسونگ خواهیم داشت و نحوه برطرف کردن این مشکل‌ها را بررسی خواهیم کرد.

سازندگان گوشی‌های همراهِ هوشمند، سالانه محصولات مختلفی را روانه بازار می‌کنند، در این بین، این گوشی‌‌های پرچمدار هستند که بیشتر از بقیه گوشی‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند. این امر باعث می‌شود شرکت‌های سازنده، همیشه وسواس بیشتری برای ساخت گوشی‌های هوشمند تراز اول به خرج دهند؛ اما هر چقدر هم که دقت در ساخت یک محصول انجام شود باز هم ممکن است مواردی از چشم سازندگان دور بماند. گلکسی اس ۷ اج هم از گوشی‌هایی است که بدون شک سامسونگ وسواس به خصوصی را برای ساخت این گوشی انجام داده است. با این وجود باز هم کاربران مشکلاتی را در حین کار با این گوشی گزارش‌ کرده‌اند که در این مطلب به راه‌های برطرف کردن مشکلات گلکسی اس ۷ اج می‌پردازیم.

روشن شدن اتفاقی صفحه‌نمایش گلکسی اس ۷ اج

samsung-galaxy-s7-edge-Screen

این مورد در واقع اشکال نیست و یکی از ویژگی‌های گلکسی اس ۷ اج است؛ اما ممکن است کاربران به دلیل عدم آشنایی فکر کنند صفحه‌نمایش گوشی اتفاقی روشن می‌شود. با این ویژگی کاربر قادر است با تکان دادن گوشی، صفحه‌نمایش آنرا روشن کند. به هر ترتیب اگر این ویژگی برای شما دست و پاگیر شده است برای غیر فعال کردن آن کافی است به قسمت Settings وارد شده و گزینه Accessibility را انتخاب و به منوی Dexterity And Interaction وارد شده و این قسمت را غیر فعال کنید.

مشکل در دوربین گلکسی اس ۷ اج

samsung-galaxy-s7-edge-Camera

کاربران گلکسی اس ۷ اج گزارش می‌دهند که این گوشی در صورت داغ شدن،‌ پیغام اشکال در اجرای اپلیکیشن دوربین را نمایش می‌دهد. برای رفع این اشکال کافی است تا یکبار قسمت Data cache اپلیکیشن دوربین را پاک کنید. برای این کار به قسمت Settings وارد شده و منوی Application را انتخاب و به قسمت Application Manager وارد شوید. در این قسمت اپلیکیشن گوشی را پیدا کرده و گزینه Force Stop را انتخاب و هر دو قسمت app cache و app data را پاک کنید. اگر هم این راه‌حل جواب نداد گوشی را ریست کنید؛ آخرین راه چاره نیز همیشه همان فکتوری ریست است.

کند شدن شارژ بی‌سیم گلکسی اس ۷ اج

samsung-galaxy-s7-edge-wireless charge

اگر گوشی گلکسی اس ۷ اج عزیزدُردانه خود را در قاب محافظ نگه می‌دارید ممکن است این قاب باعث اختلال در فرآیند شارژ گوشی شود. اگر قاب محافظ را برداشتید و گوشی همچنان شارژ بی‌سیمکندی داشت پیشنهاد می‌کنیم از روشن بودن ویژگی شارژ سریع وایرلس اطمینان خاطر حاصل کنید. برای این کار به قسمت Settings وارد شده و گزینه Battery در زمانی که گوشی بر روی شارژ قرار دارد انتخاب کنید.

ویژگی Palm detection در گلکسی اس ۷ اج کار نمی‌کند

samsung-galaxy-s7-edge-Palm detection
قابلیت Palm detection در واقع برای جلوگیری از لمس‌‌ ناخواسته صفحه‌نمایش ایجاد شده است؛ اما بعضی از کاربران گزارش‌ داده‌اند که این ویژگی گاهی اوقات کار نمی‌کند. به این ترتیب با کوچکترین لمس لبه‌های گوشی، صفحه‌نمایش تعامل نشان می‌دهد. این مشکل بدون شک، نرم‌افزاری است و برای حل آن پیشنهاد می‌کنیم گوشی را در قاب محافظ قرار دهید. استفاده از برچسب‌های محافظ صفحه‌نمایش نیز می‌تواند در حل این مشکل چاره ساز باشد.

دکمه‌های فیزیکی گلکسی اس ۷ اج کار نمی‌کند

samsung-galaxy-s7-edge-buttons
کاربران زیادی گزارش داده‌اند که با تعامل با دکمه‌های سخت‌افزاری گوشی مشکل دارند. اگر شما هم با چنین مشکلی روبرو هستید در مرحله اول باید بگوییم که این مشکل سخت‌افزاری نیست و با یک ریست کلی گوشی برطرف می‌شود. برای این کار دکمه پاور و Home را همزمان فشار دهید تا گوشی هارد ریست شود و پس از بالا آمدن خواهید دید که دکمه‌های فیزیکی گوشی مثل روز اول کار می‌کنند.

وای‌فای یا بلوتوث گلکسی اس ۷ اج از کار افتاده است

samsung-galaxy-s7-edge-wifi Broken

مشکل قطع شدن وای‌فای یا بلوتوث تنها مربوط به گلکسی اس ۷ اج نمی‌شود و گوشی‌های هوشمند زیادی با این مشکل مواجه می‌شوند. جالب اینجاست که در بیشتر موارد، این مشکل اصلا ربطی به گوشی هوشمند ندارد و روتری که وا‌ی‌فای گوشی به آن متصل شده دچار اشکال شده است. با این حساب در ۹۹ درصد موارد، اگر وای‌فای گوشی مختل شده بود، یک بار روتر را خاموش و پس از چند ثانیه آنرا مجدد روشن نماید. در صورت بر طرف نشدن مشکل پیشنهاد می‌کنیم از روی گوشی نام روتر را به اصلاح Forget کنید تا ارتباط میان روتر و گوشی قطع شود و مجدد به روتر متصل شوید.

اپلیکیشن Briefing در گلکسی اس ۷ اج باعث کندی گوشی شده است

samsung-galaxy-s7-edge-Battery
اپلیکیشن Briefing در گلکسی اس ۷ وظیفه دارد تا یک روزنامه الکترونیکی از رفتار کاربر با گوشی را تهیه کند. این فرآیند باعث می‌شود سرعت گوشی کند شود. خوشبختانه غیر فعال کردن Briefing کار چندان دشواری نیست و برای این کار در یک قسمت خالی از صفحه‌نمایش گوشی لمس طولانی کرده و به قسمت ‌Briefing برای خاموش کردن این ویژگی مراجعه کنید.

باتری گلکسی اس ۷ اج به سرعت خالی می‌شود

samsung-galaxy-s7-edge-Battery Usage
در بیشتر مواقع اپلیکیشن‌‌های پر مصرف دلیل خالی شدن شارژ گوشی هستند. به این ترتیب اگر احساس می‌کنید باتری گلکسی اس ۷ اج زودتر از موعد خالی می‌شود، یک بار تمامی اپلیکیشن‌ها را ببندید و گوشی را ریست کنید تا مصرف باتری به حالت معمول خود باز گردد. در قسمت نوتیفیکشن‌ها نیز تمامی امکاناتی را که به آنها نیاز ندارید را خاموش کنید. پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن‌هایی که احساس می‌کنید ضرورتی به دسترسی به دیتای اینترنت ندارند را نیز متوقف کنید. برای این کار به قسمت Settings رفته و وارد گزینه Data Usage شوید، سپس گزینه Background Data را غیر فعال کنید. کم کردن روشنایی صفحه‌نمایش نیز در کاهش مصرف باتری تاثیر زیادی دارد.

گلکسی اس ۷ اج بیش از اندازه گرم می‌شود

samsung-galaxy-s7-overheat
اگر احساس کردید گوشی شما به میزانی بیشتر از اندازه معمول گرم می‌شود موارد زیر را بررسی کنید. اگر گوشی در حین شارژ شدن، بیش از اندازه گرم می‌شود سعی کنید در زمان شارژ از گوشی استفاده نکنید، از طرف دیگر پیشنهاد می‌کنیم گزینه Fast Cable Charging را در قسمت Settings و Battery غیر فعال کنید. این امر ممکن است به افزایش زمان شارژ گوشی ختم شود اما اگر گوشی شما در حین شارژ بیش از اندازه داغ می‌شود چاره‌ای دیگری ندارید.

بد نیست اگر نگاهی به اپلیکیشن‌های اجرا شده نیز بیاندازید. برای این کار به قسمت Settings وارد شده و گزینه Battery را انتخاب کنید، سپس وارد Battery Usage شده و در قسمت More وارد گزینه Optimize Battery Usage شوید. در اینجا پیشنهاد می‌کنیم تمامی اپلیکیشن‌ها را انتخاب و میزان نیاز به باتری آنها را بهینه کنید.

گاهی اوقات نیز ممکن است گرما در خود گوشی ایجاد نشود و کابل گوشی بیش از اندازه داغ شود. این امر بیشتر به دلیل استفاده از شارژ و کابل غیر استاندارد است. گوشی گلکسی اس ۷ اج، در حال حاضر در میان گوشی‌های گران قیمت بازار جا خوش کرده است و با این حساب در صورت خرابی شارژر، توصیه می‌کنیم سر کیسه را شل کنید و شارژر و کابل اصلی این گوشی تراز اول را از بازار خریداری کنید. در صورتی که تمامی این مواردی را انجام دادید و گوشی باز هم در حین شارژ بیش از اندازه داغ می‌شد، شاید بازگرداندن گوشی به حالت اول کارخانه مشکل شما را حل کنید.

در این جا به پایان لیست تمام مشکلات احتمالی گلکسی اس 7 اج سامسونگ و راه‌حل برطرف کردن آن‌ها رسیدیم. به احتمال زیاد موارد دیگری هم در ذهن شماست که ما به آنها اشاره نکردیم با این حساب خواهشمندیم آنها را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

androidpit.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار