توسعه گردشگری در روستاهای مازندران

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: با قرار گرفتن روستاها در ستاد تسهیلات سفر، گردشگری در روستاهای مازندران توسعه می‌یابد.

به گزارش ایسنا، «علی نبیان» در نشست استاندار با دهیاران منتخب مازندران با اشاره به این‌که 45 درصد جمعیت کل استان مازندران را  روستاها  تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: با اختصاص منابع دولتی با کاهش فاصله امکاناتی روستا و شهر  جمعیت 45 درصدی روستاها افزایش خواهد یافت.

وی حضور روستاها در ستاد تسهیلات سفر در سال 94 و95 حرکتی بسیار مناسب از سوی استانداری در جهت شناساندن مردم با محیط‌های گردشگری دانست و گفت: 2 میلیون اقامت در روستاهاست.

این مسئول با اشاره به این‌که هم‌زمان با عید سعید فطر انتظار حضور مسافران در روستاهای مازندران بیش از پیش است، افزود: از امروز همه دهیاری‌ها در حالت آماده‌باش خواهند بود.

وی با اشاره به این‌که با دستور استاندار مازندران با وجود ترافیک سنگین در محورهای مواصلاتی مازندران نیز باید خدمات بهتری ارائه دهیم، افزود: مجمع نمایندگان مازندران تغییر کاربری اراضی استان را پیگیری کنند.

وی از دهیاران خواست روستاهایی که می‌توانند دارای جاذبه گردشگری باشند اطلاعات خود را تحت فرمت ارسال کنند.

به گزارش ایسنا، «جان‌الله عبدی» مدیرکل امور روستایی مازندران در این نشست با اشاره به این‌که  2151 دهیار در استان وجود دارد که مسئولیت 240 روستا به فرمانداری‌ها واگذار شده است، اظهار کرد: همه دهیاران بر اساس مصوبات شوراهای استانی در روستاها فعالیت می‌کنند.

وی مشارکت مردم روستاها را در همکاری با دهیاران چشمگیر برشمرد و افزود: با توجه به کمبود اعتباری دولت همکاری‌های خوبی از طرف مردم روستا صورت گرفته است.

عبدی از وجود 17 هزار آب‌بندان در بخش پرورش ماهی در روستاها خبر داد و خاطرنشان کرد: در بحث احداث مسکن بالغ بر 4000 طرح در بخش عمرانی توسط دهیاران انجام شده است.

مدیرکل امور روستایی مازندران توسعه اقتصادی در بخش روستاها را اساسی دانست و خاطرنشان کرد: بحث معادله معکوس را در روستاها باید به‌صورت جدی داشته باشیم.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار