نامه نمایندگان مجلس به روحانی برای حمایت از تولیدملی

به گزارش پارس نیوز،

در پایان جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی ۲۰۷ نفر از نمایندگان در نامه ای خطاب به رئیس جمهور خواستار حمایت از تولید ملی شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیات عید سعید فطر احتراما به استحضار می رساند صنعت پسته و محصولات کشاورزی یکی از صنعت های طلایی و پشتیبان صادرات غیرنفتی کشور محسوب می شود، همچنین در بحث اشتغال با توجه به گستردگی اراضی زیر کشت استان کرمان و برخی استان های دیگر کشور از ارکان اصلی اشتغال به شمار می رود.

متاسفانه در سالیان اخیر از یک سو به دلیل تصمیمات خصمانه آمریکا به عنوان تنها رقیب اصلی ایران در صادرات و از سوی دیگر خشکسالی و سرمازدگی باغات قشر زیادی از صنعتگران، باغداران و کشاورزان و نیز تاجران وابسته به این محصولات دچار ضرر و زیان زیادی شدند.

با عنایت به این موضوع شایسته است در خصوص پشتیبانی از محصولات استراتژیک اقدامات حمایتی ویژه به عمل آید.

به منظور تحقق این مهم پیشنهاد می شود تدابیر ویژه ای برای مقابله با مشکلات عدم گشایش LC و عدم بازگشت پول صادرکنندگان از طریق سیستم بانکی به دلیل تحریم ها، اعطای تسهیلات بانکی برای تولیدکنندگان پسته و محولات کشاورزی، عدم وجود مصوبات دولت برای سازمان توسعه تجارت در خصوص تبلیغات محصولات کشاورزی به عنوان کلیدی ترین محصولات غیر نفتی و عدم حمایت کافی از صادرکنندگان جهت حضور در نمایشگاه های بین المللی توسط این سازمان، بدیهی است در صورت توجه به مشکلات این صنعت به حول و قوه الهی شاهد تحولات عظیم در این بخش خواهیم بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار