نگاه‌مان را به ساختار اقتصادی کشور تغییر دهیم

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نبود ثبات در مدیریت، بزرگترین چالش اجرایی در اقتصاد کشور است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست شورای اداری شهرستان راور با اشاره به این‌که «امروز  بدلیل نبود نظارت جدی، بخش زیادی از مجموعه‌های اقتصادی که می‌توانست کارآمد باشد، دچار بحران شدند»، افزود: نیاز اصلی کشور تولید است و نباید مجموعه‌های اقتصادی کوچک نادیده گرفته شود.
 
وی گفت: باید نگاه‌مان را به ساختار اقتصادی کشور تغییر دهیم ، باید از درون ساختار اقتصادی کشور اصلاح شود و همان رویکردی که رهبری در اقتصاد مقاومتی مطرح فرموده‌اند را در اقتصاد کشور پیاده کنیم.
 

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به موضوع اولویت‌های قابل پی‌گیری در شهرستان راور افزود: اولویت کاری خود را توسعه و عمران شهرستان همراه با تعامل و همکاری مدیران شهرستان میدانم.  دو موضوع در اولویت و دستور کار قرار گرفته؛ اولویت اول در خصوص طرح های عمرانی و زیر بنایی و ضرورت طرح های زیر بنایی در شهرستان و  اولویت بعدی در خصوص موضوعات اقتصادی جهت ایجاد اشتغال و کار آفرینی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، صنایع دستی و بخصوص فرش دستباف که  در این زمینه خوشبختانه دو کارگاه بزرگ فرش عتبات عالیات راه‌اندازی شده که تعداد قابل توجهی اشتغالزایی در شهرستان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به مشکلات  معادن زغال سنگ شهرستان راور خاطر نشان کرد: هفته گذشته  با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور، جمعی از مدیران استانی و فرماندار شهرستان راور  مشکلات  معادن فعال وغیر فعال زغال سنگ  شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات  مهمی اتخاذ گردید که امیدواریم با راه اندازی معادن غیر فعال  بتوانیم اشتغال قابل توجهی در منطقه  ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به بازدید صورت گرفته از پروژه عملیات دوبانده‌سازی محور «چترود- راور- دیهوک» تصریح کرد: 60 کیلومتر از این محور در طرح پروژه اقتصاد مقاومتی قرار گرفته و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار