لاریجانی اقدام‌تروریستی در جوار مسجدالنبی را محکوم کرد

به گزارش پارس نیوز،

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی (سه‌شنبه 15 تیر ماه) در صحن علنی مجلس با اشاره به انفجار تروریستی اخیر در بغداد آن را ناجوانمردانه و دهشتناک خواند و گفت اینکه حدود 400 نفر از مردم عزیز عراق با زبان روزه کشته و مجروح شوند حادثه تلخی برای جهان اسلام است.

وی این رفتار تروریست‌ها در عراق را به واسطه ضیقی که در عملیات ارزشمند فلوجه که فتح‌الفتوح بود عنوان و خاطرنشان کرد: مشخص شد که مردم عراق مردم رشیدی هستند و توانستند بر اوضاع مسلط شوند لذا تروریست‌ها این حرکت کور و ناجوانمردانه را انجام دادند.

لاریجانی این حادثه را به مردم، دولت و معلمان عراق تسلیت گفت و با اعلام ابراز همدردی با آنان گفت: ان‌شاءالله این مسیر مبارزه با تروریزم را مردم عراق به خوبی طی خواهند کرد و به زودی پیروزی‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی با ابراز تاسف از اقدام تروریستی در منطقه قطیف و نیز در جوار مسجدالنبی اظهار داشت: با مردم عزیز عربستان ابراز همدردی می‌کنیم که دراین حادثه به آنها لطمه خورد. علاوه بر اینکه اقدام تروریستی در جوار مسجدالنبی جسارت به ساحت نبی‌الله است و تاسف ما از این موضوع بیشتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پیگیری بیشتر مسائل تروریست‌ها باید بیشتر در منطقه پیگیری شود، گفت: ما بارها به شکورهای منطقه این نکته را گفته بودیم که در استفاده تاکتیکی از جریانات تروریستی اشتباهی تاکتیکی نهفته است.

وی ادامه داد: تروریست‌ها بعدها تقویت شده و ماجراهای وسیع‌تری را در منطقه ایجاد می‌کنند که حتی خود این کشورها را مورد آسیب قرار می‌دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام همدردی مجدد نمایندگان مجلس با مردم منطقه و عربستان این اقدام تروریستی را در قطیف و در جوار مسجدالنبی را محکوم کرد و ابراز امیدواری کرد و با درک روشن‌تر و شفاف‌تر در نتیجه این حوادث مردم منطقه از این مسائل پند گرفته و هم‌راستا شوند و با رفاقت ریشه این جریانات تروریستی کنده شود.

وی در ادامه با تبریک عید سعید فطر به ملت ایران بهترین‌ها را برای ملت از خداوند مسئلت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با آرزوی توفیق برای نمایندگان و مردم ایران ابراز امیدواری کرد. نتیجه اعمال حسنه خود را در روز عید فطر دریافت کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار