X بستن تبلیغات
5. Fixed

کوربین: از گفته‌هایم درباره حزب‌الله و حماس متاسفم

به گزارش فارس، «جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر انگلیس که این روزها بسیاری از مقامات حزب، کناره‌گیری وی را خواستار شده‌اند، حالا با دردسر جدیدی روبرو شده و به خاطر سخنان ضداسرائیلی به مجلس فراخوانده شده است.

بر اساس گزارش پایگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، کوربین دیروز در برابر اعضای کمیته امور داخلی مجلس اتهام موضع گیری ضدیهودی حزب کارگر را رد کرد ولی حمایت از حزب‌الله و حماس را قبول کرد و به خاطر آن ابراز شرمساری کرد.

کوربین در توجیه سخنان ضداسرائیلی خود، در برابر نمایندگان گفت: «من آن موقع همین ادبیاتی که اینجا دارم را استفاده کردم و منظورم ایجاد پیشرفت در مذاکرات (سازش) و تشویق طرفین به مباحثه در خصوص روند صلح بود.»

رئیس حزب کارگر سپس به اتهام حمایت از حزب‌الله و حماس پرداخت و در دفاع از خود گفت: «من یک صحبت کلی را مطرح کردم البته پس از اینکه متوجه شرایط حاکم بر فضا شدم، آرزو کردم که ایکاش آنگونه صحبت نمی‌کردم ... از استفاده از آن کلمات متأسفم.»

کوربین با لهجه‌ای صریح، منظور خود را مجدداً و بی‌پرده اظهار کرد و گفت حماس و حزب‌الله «هیچ‌وقت» دوستان من نبودند.

کوربین قبلاً یک اظهارنظر مشکل‌ساز دیگر هم داشته است. وی گفته بود «مسئولیت دوستان یهودی ما در خصوص اقدامات کابینه اسرائیل یا نتانیاهو کم‌تر از مسئولیت دوستان مسلمان ما بخاطر اقدامات گروه‌ها یا دولت‌های اسلامی نیست.» داعش خود را دولت اسلامی نامیده است.

رژیم صهیونیستی شدیداً اعتراض کرد. «ایزاک هرتزوگ» رئیس حزب مخالف کابینه کنونی اسرائیل، به این سخنان سیاستمدار انگلیسی واکنش نشان داده و گفته بود سخنان کوربین «مایه خشم، غیرقابل قبول و خیانت به ارزش‌های بین‌المللی حزب کارگر» است.

کوربین در این خصوص هم عقب‌نشینی کرد و گفت که منظورش مقایسه اسرائیل و داعش نبوده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار