رشد ۲۰ درصدی پروازها در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،  در خردادماه امسال در ۴۵ فرودگاه تحت مالکیت این شرکت ۳۴ هزار و ۸۱۵ فروند هواپیما نشست و برخاست کردند که به وسیله آن ۴ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۸۹ مسافر اعزام و پذیرش شدند و همچنین ۳۷ میلیون و ۷۷ هزار و ۱۲۸ کیلوگرم بار ارسال و پست شد.

این آمار که از سوی گروه آمارهای هوانوردی و فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تهیه شده است٬ از رشد ۱۵ درصد نشست و برخاست هواپیماها، رشد ۱۰ درصدی اعزام و پذیرش مسافر و رشد ۴ درصدی ارسال بار نسبت به مشابه سال گذشته در این ۴۵ فرودگاه خبر می‌دهد.

همچنین در این مدت فرودگاه مهرآباد با انجام ۱۱ هزار و ۳۳۰ پرواز، اعزام و پذیرش یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۵۹۶ مسافر و ارسال و پست ۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۴۰۸ کیلوگرم بار موفق به کسب رتبه نخست در بین فرودگاه‌ها شد. این رتبه ناشی از رشد ۲۰ درصدی نشست و برخاست٬ رشد ۱۳ درصدی اعزام و پذیرش مسافر و ۹ درصدی ارسال و پست بار نسبت به مدت مشابه بوده است.

بر اساس آمار، فرودگاه مشهد با میزبانی ۵ هزار و ۶۵۰ پرواز رتبه دوم در میان فرودگاه‌ها را به خود اختصاص داد. همچنین با این پروازها ۷۷۸ هزار و ۶۵۳ مسافر و ۶ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۴۹۶ کیلوگرم بار جابه‌جا شد.

در خردادماه امسال فرودگاه امام خمینی (ره) با اعزام و پذیرش ۵۸۱ هزار و ۸۶۴ مسافر از طریق ۴ هزار و ۱۸۲ پرواز توانست رتبه سوم را کسب کند. همچنین در این مدت ۱۱ میلیون و ۵۲ هزار و ۸۵۵ کیلوگرم بار به وسیله این فرودگاه ارسال و پست شد

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار