اجرای 30 مجتمع آبرسانی روستایی در هرمزگان

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،پرویز نجاتی در خصوص آبرسانی به روستاهای استان هرمزگان گفت:بیش از 30 مجتمع در استان وجود دارد که با توجه به اختصاص بودجه 100 میلیارد ریالی از صندوق توسعه ملی امیدواریم به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

وی افزود:این 30 مجتمع جمعیتی شامل 6 هزار نفر در 612 روستا می‌شود که با تزریق این بودجه تمامی پروژه‌هایی که تا به‌حال روند کندی داشتند فعال و سرعت پیشرفت آن‌ها چشمگیر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه به دنبال این هستیم که با اتمام هر فاز از این مجتمع‌ها و یا پروژه‌ها آب‌رسانی به روستاهای نزدیک انجام شود، افزود: یکی از مهم‌ترین مجتمع‌ها در شهرستان قشم است که تا سال گذشته برخورداری آن صفر بوده است، اما توانستیم در سال گذشته 26 روستا از 66 روستای این جزیره را از شاخص بهره‌مندی از آب برخوردار کنیم و به دنبال این هستیم که تا پایان سال 96 بیش از 80 درصد از روستاییان را از نعمت آب بی‌نیاز شوند.

این مسئول تصریح کرد: از دیگر مجتمع‌ها می‌توان به تیفکان فورخورج با 20 روستا، مجتمع حسن لنگی با بیش از 11 روستا و مجتمع زهوکی مغیران با حدود 26 روستا اشاره کرد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان درباره دیگر مجتمع‌ها نیز اظهار کرد: مجتمع‌های بزرگ دیگری مانند مغان در بندرلنگه با 20 روستا، مجتمع دژگان بندرلنگه است که تا 8 ماه آینده این آب‌شیرین‌کن با حجم 2500 مترمکعب وارد مدار و آبرسانی به 25 روستای این منطقه را انجام می‌دهد این پروژه‌ها هستند.

نجاتی با اشاره به مناطق کم آب غرب هرمزگان اضافه کرد: در غرب استان هرمزگان با مشکلات کمبود منابع آبی روبه‌رو هستیم که سعی کردیم به‌وسیله آب‌شیرین‌کن‌ها این کمبودها را جبران کنیم.

وی عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده از تعداد 31 روستا تا پایان سال تعداد 25 روستا از این آب‌شیرین‌کن‌ها بهره‌مند می‌شوند همچنین با تکمیل آب‌شیرین‌کن بنجی منطقه غرب شهرستان جاسک هست که سال‌ها با تانکر آبرسانی می‌شد بخش اعظم مشکلات کم‌آبی آن‌ها رفع شد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان درباره آبرسانی به روستاهای شهرستان رودان نیز گفت: در شهرستان رودان نیز مجتمع ناز دشت با 9 روستا، مجتمع برنتین با 8 روستا و در شهرستان میناب نیز مجتمع کنار ترش با تحت پوشش قرار دادن بیش از 20 روستا از پروژه‌های منطقه شرق هستند.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار