یادداشت ویژه/ آلمان از همه تیم‌تر است

وب سایت رسمی برنامه نود- پیکارهای یورو 2016 به مرحله حساس نیمه نهایی رسیده است و در این بین میزبان رقابت‌ها یعنی فرانسه باید با آلمان دیدار کند و در طرف دیگر هم ولز و پرتغال به مصاف هم می‌روند. با شروع همان دور اول بازی ها مشخص بود که سه تیم آلمان، فرانسه و ایتالیا پتانسیل قهرمانی را دارند و نسبت به سایر تیم‌ها با‌انگیزه و برنامه بهتری وارد رقابت‌ها شده‌اند. سه ضلع مثلث قهرمانی به دلیل شرایط جدول خیلی زود به هم رسیدند و مصاف نفس‌گیر ایتالیا و آلمان، باعث شد تا تیم شایسته آنتونیو کونته از گردونه رقابت‌ها حذف شود. این پایان‌کار نبود و حالا دو ضلع دیگر یعنی آلمان و فرانسه مقابل هم قرار می‌گیرند.

 

ژرمن‌ها با یواخیم لو فی‌الواقع تیمی با برنامه و تاکتیک محور هستند که برای ثانیه به ثانیه بازیشان برنامه و هدف مشخصی دارند. آلمان‌ها در هرپست بهترین‌ها را کنار هم دارند و نبود یک بازیکن در ترکیب اصلی، برای آنها مشکلی به وجود نخواهد آورد.در طرف دیگر فرانسوی‌ها به‌عنوان میزبان مسابقات، حمایت پرشور تماشاگران شان را با خود دارند، ضمن اینکه پیروزی پرگل این تیم مقابل ایسلند نشان داد که شاگردان دیدیه دشان به نقطه اوج شان رسیده‌اند و همین موضوع کار ژرمن‌ها را برای مصاف نیمه‌نهایی سخت‌تر می‌کند.

 

اما در طرف دیگر جدول شرایط کاملا متفاوت است. پرتغال بدون بردن تیمی در نود دقیقه بازی بدون صلاحیت به این مرحله رسیده است و هنوز نتوانسته بازی درخوری به نام این تیم ارائه دهد. این تیم براساس حرکت‌های هجومی کریس رونالدو بازی می‌کند و طبیعی است افت این بازیکن برنامه‌های اصلی سرمربی پرتغال را با مشکل روبه‌رو کند.

 

با این حال ولز تیم شایسته‌ای است که در دفاع و حمله با برنامه عمل می‌کند. قوای بدنی و آمادگی جسمانی ولزی ها برگ برنده این تیم است و کمتر دیده شده این تیم در ضدحملات حریفان، غافلگیر شود. اگر گرت بیل وسایر نفرات هجومی این تیم، بتوانند در روز بازی با پرتغال هماهنگی لازم را داشته باشند، می‌توانند شگفتی را کامل کنند و یکی از فینالیست‌های یورو باشند.

 

مجید نامجو مطلق مربی فوتبال

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار