دولت تمام تلاش خود را برای حل مشکل ریزگردها به کار خواهد گرفت

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار عصر امروز در نشست مشترک کمیته راهبردی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور در محل استانداری ایلام اظهار داشت: مشکل آنجا است که بخشی از کانون‌های گرد و غبار در تصرف داعش و محل اصلی درگیری‌ها است و عراق قول داده هر موقع شرایط فراهم شود برای حل مشکل اقدام کند.

وی بیان داشت: دولت اقدامات گسترده‌ای را در سطوح بین‌المللی، ملی،  منطقه‌ای و... داشته و حتی اخیراً در سطح دو جانبه با دولت عراق با موضوع ریزگردها نشستی داشته است.

ابتکار با اشاه به اینکه خشکسالی، افزایش گرمای زمین، تغییر کاربری‌ها، سدسازی در کشورهای منطقه و خصوصا ترکیه از دلایل افزایش کانون‌های گرد و غبار است، گفت: دولت تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا مشکل ریزگردها را از بین ببرد.

وی با تاکید بر اینکه ۱۸ استان کشور درگیر گرد و غبار هستند، افزود: در همین راستا امروز با حضوری هیئت عالی‌رتبه ملی و بین‌المللی وارد استان ایلام شده تا از نزدیک موضوع ریزگردها را در این استان بررسی و مشکلات آن را چاره‌اندیشی کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه تلاش ما این است که موضوع ریزگردها را در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی پیگیری کنیم، افزود: پیشنهادهای لازم برای رفع کانون‌های تأثیرگذاری گرد و غبار در کشور عراق ارائه شده است.

وی ادامه داد: در مذاکره دو جانبه با عراق اقدام ها و گام هایی برداشته شده و مقرر شده عراق کانون های تاثیرگذار بر ایران را شناسایی و در زمان امنیت آنها را تثبیت کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایلام کشور گفت: کشورهای منطقه باید به وظیفه خود در قبال مقابله با ورود ریزگردها با توجه به تاثیر مخرب آن بر سلامت و محیط زیست عمل کنند و این موضوع راه حل کوتاه مدت و ضربتی ندارد و تنها با اقدامات و برنامه ریزی درازمدت ملی، بین المللی و منطقه ای این مشکل مرتفع می شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار