X بستن تبلیغات
5. Fixed

‫دانشجوی باهوش سابق دانشگاه امیر کبیر به داعش پیوسته بود / اعترافات داعشی ها در تهران / 4 /+ عکس

رکنا: یکی از افرادی که در مستند دستگیری اعضای داعش در تهران تصویر او به عنوان عامل ساخت بمب منتشر شده است، دانش‌آموخته مهندسی شیمی از یک دانشگاه صنعتی مهم تهران بوده است.

به گزارش آنا، الف. سین، در سال 77 به عنوان دانشجوی رشته مهندسی شیمی وارد دانشگاه صنعتی امیرکبیر شده و مدتی را هم در خوابگاه شهید سحرخیز این دانشگاه ساکن بوده است. او اهل ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان و اهل سنت بوده است.

دوستان الف.سین او را خوش‌اخلاق، مهربان، خوش‌ برخورد و باهوش توصیف می‌کنند که ناگهان تغییر کرده و منزوی شده است. به گفته یکی از هم‌خوابگاهی‌هایش، الف. سین. از سال 80، ظاهرش را به شیوه اعضای طالبان تغییر داده و رفتارش تغییر کرده بود.

یک خواهر و یک برادر او هم در دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف تحصیل کرده‌اند.

الف.سین در مستند «عمق ناکامی» پخش شده از صداوسیما با نام مستعار هوشنگ و متخصص ساخت بمب معرفی می‌شود. او در بخش‌های مختلف این مستند توضیح می‌دهد که 600 هزار یورو از حامیان داعش پول گرفته است تا با ساخت بمب و گذاشتن آن‌ها در اختیار عناصر دیگر داعش، مقدمات عملیات تروریستی در تهران را فراهم کند.

این مستند توضیح می‌دهد که او چگونه از فروشنده‌های مختلف مواد لازم خود را خریده و در خانه‌ای اجاره‌ای در اطراف تهران، از دانش شیمی خود برای ساخت بمب استفاده کرده است.

اگرچه پیش از این نیز بررسی چهره‌های عضو جریانات تروریستی نظیر القاعده، از حضور و نقش آفرینی جوانان مستعد و به‌ویژه دانش آموختگان مهندسی در عملیات‌های پیچیده تروریستی حکایت داشت، اما پیوستن یک جوان مستعد ایرانی به تشکیلات داعش جای بررسی و تامل دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار