X بستن تبلیغات
5. Fixed

ابتکار: 18 استان کشور درگیر ریزگردها است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از پدیده ریزگردها به عنوان یک بحران یاد و اعلام کرد که 18 استان ایران با موضوع ریزگردها دست به گریبان هستند.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار عصر سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی مشکلات ریزگردهای کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: کشورعراق با هشت میلیون هکتار هسته تولید گرد و غبار مهمترین عامل ورود ریزگردها به ایران است.

وی افزود: خشکسالی، افزایش گرمای زمین، سدسازی ترکیه و دیگر کشورها از جمله عوامل ایجاد هسته های گرد و غبار در عراق محسوب می شوند.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه هسته های تولید گرد وغبار در داخل کشور نیز وحود دارند، اظهار داشت: 2.8 میلیون هکتار کانون گرد و غبار در کشور وجود دارد و دولت به دنبال از بین بردن آنها و جلوگیری از ایجاد هسته های جدید است.

ابتکارعنوان کرد: ابعاد این بحران زیست محیطی آنقدر فراگیر است که استان‌های مرکزی و شرقی کشور را نیز درگیر می‌کند.

وی به وضعیت آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: پایتخت کشور هم چند سال بدترین شرایط آلودگی هوا را داشت اما در 2 سال گذشته با اقدام هایی که دولت انجام داده شرایط بهتری دارد.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به سوالی در رابطه آتش سوزی جنگل ها و مراتع گفت: مساحت آتش‌ سوزی‌ های مراتع و جنگل های کشور در سال گذشته 40 درصد کاهش یافت.

ابتکار به آمادگی دستگاه ها برای مقابله با آتش سوزی اشاره کرد و گفت: سال گذشته 18 رزمایش مقابله با آتش سوزی را در سطح کشور برگزار کردیم و امسال نیز 14 رزمایش را در دستور کار داریم.

وی افزود: 14 بالگرد را در 14 نقطه از کشور ساماندهی کرده ایم تا در زمان نیاز برای مقابله با آتش سوزی دست به کار شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار