استقرار ۱۰۷ صندوق جمع‌آوری زکات فطریه در سطح شهرستان اهر

ارسلان طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تعداد ۸۶۰ نفر از دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد وجود دارند که هرچند یتیم نیستند ولی وضعیت سرپرستان آن‌ها به‌گونه‌ای است که اگر از طرف خیرین عزیز پشتیبانی نشوند در تأمین هزینه‌های آنان دچار مشکل عدیده می‌شوند و حتی گاهی موجب ترک تحصیل آنان می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر ضمن تبریک پیشاپیش عید فطر به‌تمامی مردم اهر اظهار داشت: کمیته امداد شهرستان اهر به‌عنوان دبیرخانه زکات شهرستان، بر اساس برنامه ابلاغی دبیرخانه شورای مرکزی زکات، روز عید فطر در پارک شیخ شهاب‌الدین اهری و تمامی مراکزی که نماز عید فطر در آن‌ها برگزار خواهد شد آماده جمع‌آوری زکات فطریه و حتی کفارات همشهریان می‌باشد.

وی بابیان اینکه تعداد ۱۰۷ صندوق جمع‌آوری زکات فطریه در سطح شهرستان مستقر خواهد شد، گفت: بر اساس توافق و هماهنگی با هیئت‌امنا و روحانیون مساجد، اگر افراد نیازمندی در منطقه توسط کمیته امداد و هیئت امناء مساجد شناسایی‌شده باشند می‌توان وجوه جمع‌آوری‌شده را در همان مکان بین نیازمندان تقسیم کرد.

طهماسبی با اشاره به اینکه در برخی مواقع مردم عزیز و مؤمن شهرستان برخی وجوه را در عصر روز عید فطر تحویل این نهاد می‌دهند، گفت: وجوه جمع‌آوری‌شده از این طرق معمولاً به‌حساب نیازمندانی که قبلاً شناسایی‌شده‌اند واریز می‌شود تا نسبت به رفع مشکلات و نیازهایشان هزینه کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اهر ادامه داد: بر اساس هماهنگی با دبیرخانه شورای مرکزی زکات کمیته امداد شهرستان اهر به‌عنوان دبیرخانه متولی جمع‌آوری زکات فطریه در شهرستان است و بر همین اساس ۸۵ صندوق به روستاها ارسال‌شده و ۲۲ صندوق نیز به همین منظور در سطح شهر اهر به کار گرفته خواهد شد.

وی بابیان اینکه در سال ۹۴ نیز مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال زکات فطریه جمع‌آوری‌شده بود، گفت: عمده این مبلغ در راستای بیماران صعب‌العلاج، تأمین جهیزیه، و تأمین نیازهای دانش آموزان هزینه شد.

طهماسبی در پایان اظهار داشت: در شهرستان اهر ۲۳۷ خانواده دارای بیمار صعب‌العلاج و زمین‌گیر وجود دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار