X بستن تبلیغات
5. Fixed

ساخت فیلم "یوم العذاب" در جه

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی مدیر شبکه جهانی ولایت ظهر امروز در  گفت و گو با خبرنگار حوزه با اشاره به  فتنه های اخیر انگلیس در جهت اختلاف افکنی بین مسلمین به ساخت فیلمی موهوم به نام"یوم العداب" اشاره و تصریح کرد: متاسفانه  موسس شبکه فدک، که فردی نادان و خود فروخته می باشد، با سوء استفاده از احساسات پاک مردمی اقدام به جمع آوری پول جهت ساخت فیلمی موهوم به نام "یوم العذاب" کرده که در این فیلم به کرات به مقدسات اهل سنت توهین شده و در جهت اختلاف افکنی بین مسلمانان ساخته می شود.

وی با اشاره به سابقه یاسر الحبیب در توهین به مقدسات اهل سنت افزود: شیخ "یاسر الحبیب" متولد ۱۹۷۷ میلادی، روحانی شیعه اهل کویت و رهبر "سازمان خدام‌المهدی" است. او چندین سال است که در لندن زندگی می کند. وی "سازمان خدام‌المهدی" را در سال 2001 در کویت تأسیس کرد؛ اما در سال 2004 به دلیل بروز مشکلاتی میان او و دولت کویت، دفتر این سازمان پلمپ شده و شیخ الحبیب بازداشت شد. وی مدتی بعد توانست از کویت فرار کرده و خود را به لندن برساند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی خاطر نشان ساخت: «یاسر الحبیب» به مناسبت در گذشت همسر پیامبر(ص) «عایشه» مراسمی در مقر اقامتش در لندن برپا کرد و در آن به سخنرانی در مورد وی پرداخت. سخنرانی او در مورد «عایشه» که فورا در پایگاه خبری یوتیوب قرار گرفت، موجب خشم شدید اهل سنت شد و همین مسأله بهانه ای برای حمله به شیعیان و زیر فشار قرار دادن آنان تبدیل شد.

مدیر شبکه جهانی ولایت افزود: در این میان علما و چهره های سرشناس جهان تشیع فورا از هدف پلید دشمنان اسلام آگاه شده و با صدور بیانیه های جداگانه ضمن محکوم کردن اقدام شیخ الحبیب، نسبت به تلاش دشمنان برای فتنه انگیزی هشدار دادند؛ اما متأسفانه در این میان  وهابییون کوتاه نیامده و همچنان به انتقاد از شیعیان و حمله به پیروان اهل بیت(ع) در سراسر جهان می پردازند.

*مراجع معظم تقلید، رکن رکین شیعه هستند

وی با بیان اینکه مراجع معظم تقلید که رکن رکین مذهب شیعه هستند همه به حرمت ساخت، تماشا و هرگونه کمکی به این فیلم فتوا داده اند تاکید کرد: متاسفانه یاسر الحبیب هم به مقدسات اهل سنت توهین می کند و هم اینکه به مقدسات شیعیان و به مراجع معظم تقلید، لذا شایسته است که همه مسلمین در سرتاسر عالم بدانند که نظر یاسرالحبیب به هیچ عنوان نظر مذهب شیعه نیست، بلکه این مراجع معظم تقلید هستند که زبان گویای مذهب شیعه هستند.

مدیر شبکه جهانی ولایت با بیان اینکه امروزه گروه های تروریستی به بهانه انتقام گرفتن از شیعه درصدد جذب جوانان اهل سنت هستند گفت: فیلم مستندی به دست ما رسیده که در این فیلم داعشی ها در یک روز۱۷۰۰نفر را کشته اند و هنگام کشتن این افراد می گویند ما داریم انتقام کارهای یاسرالحبیب و اهانت های او  را می گیریم و این موضوع نگران کننده ای است.

*فتوا به حرمت فیلم «یوم العذاب»

وی افزود: ما درصدد این هستیم به همه مسلمانان و غیر مسلمانان دنیا بگوییم که در مورد فیلم موهوم "یوم العذاب" نظر مراجع معظم تقلید این است که هرگونه کمک به ساخت این فیلم حرام شرعی و حتی تماشای این فیلم نیز حرام و گناه کبیره و خلاف شرع است.

این استاد حوزه در پایان افزود: هيچ بحثي نيست که مصداق کامل تشيع انگليسي ياسر الحبيب و امثال آن هستند و نسبت به تسنن آمريکايي هم مشخص است که شبکه هاي تحت حمايت رژیم آل سعود اين جريان را نمايندگي مي کنند. 

حوزه/222

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار