Xبستن تبلیغات

از عرش تا فرش؛ پدیده یورو چگونه تاریخ سازی کرد؟

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی ولز به عنوان یکی از چهار تیم مرحله نیمه نهایی رقابتهای یورو 2016 شناخته شد. این تیم در حالی به مصاف پرتغال می رود که پیش از شروع رقابتها کمتر کسی تصور حضور شاگردان کولمن در این مرحله را داشت. در ادامه گزارشی از روند صعودی و تاریخی پدیده یورو ارائه می شود.
 

در ژانویه 2012، کریس کولمن به عنوان مربی تیم ملی ولز جانشین گری اسپید شد.

 

دو شکست مشابه دو بر صفر در سال 2012 برابر تیم مکزیک (در دیداری دوستانه) و بلژیک (اولین بازی انتخابی جام جهانی 2014) نوید بخش شروعی بسیار بد برای ولز و کولمن بود.

 

در سپتامبر 2012 یکی از بدترین نتایج تیم ملی ولز همراه با کولمن رقم خورد؛ در بازی که آنها با نتیجه عجیب 6 بر یک مغلوب صربستان شدند.

 

سرانجام عروسی به خانه کولمن هم رسید! پس از پنج شکست متوالی، شاگردان کولمن سرانجام بر اسکاتلند پیروز شدند، با نتیجه 2 بر یک.

 

رؤیای صعود به جام جهانی 2014 برزیل با شکست 2 بر یک برابر کرواسی نقش بر آب شد.

 

بر خلاف رقابت های انتخابی جام جهانی که با شکست برای ولز آغاز شد، شاگردان کولمن رقابت های انتخابی یورو 2016 را با برد 2 بر یک برابر آندورا آغاز کردند. زننده هر دو گل این دیدار گرت بیل بود.

 

تساوی برابر بوسنی و برد برابر قبرس آنها را در صدر گروه خود در رقابت های انتخابی یورو 2016 قرار داد.

 

پیروزی 3 بر صفر برابر اسرائیل و ادامه درخشش خیره کننده آرون رمزی و گرت بیل در ترکیب شاگردان کولمن. آنها همچنان صدرنشین بودند

 

همه اتفاقات خوب برای شاگردان کولمن در این بازی رقم خورد. گرت بیل در پنجاهمین بازی خود برابر بلژیک گلزنی کرد تا هم صدرنشین گروه باقی بمانند و هم به یورو نزدیکتر شوند.

 

پایان 57 سال انتظار! حدود شش دهه انتظار برای ولزیها به پایان رسید و آنها سرانجام به یک تورنمنت معتبر صعود کردند.

 

جشن صعود به یورو در استادیوم کاردیف ولز که با پیروزی 2 بر صفر برابر آندورا کامل شد. حالا آنها دیگر خود را برای یورو آماده می کردند.

 

اولین حضور و اولین دیدار ولز در تاریخ رقابت های یورو با برد همراه بود؛ دو گل از گرت بیل و رابسون کانو باعث پیروزی 2 بر یک برابر اسلواکی شد

 

بازی برابر انگلیس برای ولزیها بسیار سخت و دشوار بود؛ دریافت گل در آخرین دقیقه بازی و شکست برابر همسایه ای که مدتی بود با آنها چالش پیدا کرده بودند

 

باز هم ولز، باز هم گرت بیل و باز صدرنشینی در گروهی که انگلیس مدعی هم در آنجا بود. پیروزی 3 بر صفر برابر روسیه و صعود به مرحله یک هشتم نهایی. حریف آنها در مرحله بعدی ایرلند شمالی بود.

 

عطش سیری ناپذیر کولمن و شاگردانش؛ جاه طلبی آنها ایرلند شمالی را هم مغلوب خود ساخت. یک گل برای صعود به مرحله بعدی کافی بود. حریف بعدی بلژیک پرستاره خواهد بود.

 

بلژیک باز هم مغلوب ولز! انگار رویای آنها تمامی ندارد، ولز با این بازیها خواب همه را آشفته ساخت. پیروزی برابر بلژیک نه با یک گل که با 3 گل. ولز 3 بلژیک یک. آیا پرتغال برابر جاه  طلبی ولز تاب خواهد آورد یا قربانی دیگری در مسیر شگفتی سازی تازه واردان یورو خواهند بود؟ تنها یک روز دیگر همه چیز مشخص می شود؛ دومین فینال پرتغال یا تعبیر همه رویاهای باورنکردنی ولز!

 

2081

 

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار