X بستن تبلیغات
5. Fixed

معاون وزیر آموزش و پرورش: مع

ساعت24-حمیدرضا کفاش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید آموزش و پرورش هرمزگان، با بیان اینکه باید زبان شکرگزاری را اصل آموزش و پروش قرار دهیم، افزود: حضور پرشور شما امروز نشانه از ادب و فرهنگ شکر گزاری است که در مردم هرمزگان وجود دارد و باید به فرزندان خود فرهنگ شکرگزاری و تشکر کردن را آموزش دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان از فقر نمی نالند از فرق می‌نالند، گفت: معلم اگر بداند از او حمایت می شود با جان و دل کار خود را ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه نباید نگاه سیاسی در انتصابات داشته باشیم، خاطر نشان کرد: باید از نگاه یک طرفه به فرد یا جریان سیاسی در انتصابات جلوگیری کنیم و به دنبال شایسته سالاری و استفاده از افراد توانمند باشیم.

کفاش ورود سیاست به آموزش و پرورش را ضروری اما کنترل شده دانست و عنوان کرد: باید بگذاریم سیاست تا جایی که دانش آموزان کشش آن را دارند و به بلوغ اندیشه رسیده اند، ورود پیدا کنند و نباید از شور و نشاط سیاسی در میان دانش آموزان جلوگیری کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت تدبیر و امید وعده این را می دهد  که از استعداد های برتر هرمزگان چه در وزارت خانه آموزش و پرورش و چه در دیگر وزارت خانه ها استفاده کند، گفت: به نظر من هرمزگان استان محرومی نیست زیرا به استانی محروم گفته می شود که فاقد نیروی توانمند و کارآمد باشد زیرا نیروی انسانی کارآمد است که محرومیت را می زداید.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مظلوم ترین دولت نظام جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: وظیفه معلمان در سال تحصیلی پیش رو آماده سازی شرایط برای حضور پرشور اولیا و دانش آموزان در انتخابات سال 96 و خلق حماسه ای دیگر است.

وی افزود: ما در آموزش و پرورش نه ستاره داریم نه درجه ما همه معلم هستیم لذا در آموزش و پرورش تغییرات عمودی نیست به همین دلیل آرام و بی سر و صدا صورت می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مدیر کل آموزش و پرورش بدون کمک و حضور مردم و معلمین استان موفق نمی شود، ادامه داد: امروز روز رقابت نیست روز کمک، همکاری و حرکت دسته جمعی است

کفاش در ادامه سخنان خود گفت: مدیریت در آموزش و پرورش جمعی است و فرد گرایی بزرگترین آفت است، مدیر نباید به فرد یا جناحی تمایل بیش از حد داشته باشد و همه ارکان مختلف آموزش و پرورش باید با نگاه پدرانه و عادلانه نگریسته شوند تا خود را کنار نکشند و در حرکت آموزش و پرورش سهیم شوند.

 وی تاکید کرد: ما باید در آموزش و پرورش بسیار حکیمانه رفتار کنیم چون رفتار و کردار ما الگوی جامعه است

معاون پرورشی و فرهنگی وریر، آموزش و پرورش را مکان فکر و توصیه های سیاسی دانست و گفت:  وظیفه ما این است که منطقی و علمی از مواضع سیاسی دولت و حرکت های رییس جمهور دفاع کنیم و از مشارکت دادن دانش آموزانی که هنوز به بلوغ فکری و سیاسی نرسیده اند در سیاست خودداری کنیم.

کفاش ادامه داد: اگر آموزش و پرورش نسل جوان را توجیه نکند نباید از کس دیگری انتظار داشت، دور نگه داشتن جوانان از سیاست و یا احساسی و با زور وارد شدن به مراتب ضررهایش را نشان می دهد ما باید منطقی رفتار کردن را یاد بدهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش وفاداری به دولت در آموزش و پروش را اولویت دانست و عنوان کرد: ما باید نشان دهیم که کسی طرفدار دولت تدبیر و امید است که صادقانه در راه حکومت قدم برمی دارد.

حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:  جامعه شناسی آموزش و پرورش برمبنای پست و مقام نیست اگر این حرکت بزرگ اجتماعی ایجاد شد منافعی در کنار این حرکت بوجود می آید.

وی تاکید کرد: ما حق نداریم فرزندانمان که می توانند گره های آینده را باز کنند با نا توانی و ضعف های خود مایوس کنیم . جوان با امید به آینده زنده است ما موظف به گسترش امید در جامعه هستیم.

کفاش اضافه کرد: وجود 36 هزار شهید دانش‌آموز و بیش از 5000 شهید معلم فرهنگی در کشورمان نشانه روشنی از تکلیف‌گرایی و روحیه اعتقادی خانواده آموزش و پرورش است. 150 هزار ایثارگر، 28 هزار جانباز فرهنگی معلم، 4500 آزاده معلم، 75 هزار رزمنده ایثارگر و 14 هزار و 500 فرزند شهید معلم و مربی را در مجموعه وزارت آموزش و پرورش خدمت می‌کنند.

کفاش در پایان بیان کرد: دولت تدبیر و امید تنها براساس شایسته سالاری دست به انتخاب افراد می زند و به هیچ وجه سیاسی کاری را در این امر دخیل نمی داند و شایسته نیست تنها به دنبال بیان ضعف ها باشیم بلکه در نظام جمهوری اسلامی اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که باید به بیان نقاط روشن بپردازیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار