بسته‌ مشکوک، فرودگاه مارسی فرانسه را تعطیل کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکیست نیروهای پلیس فرانسه بعد از پیدا شدن این بسته به گشت زنی در محوطه فرودگاه پرداختند.

یک شاهد عینی در این باره گفت نیروهای امنیتی بلافاصله فرودگاه ر تخلیه کردند و در حال حاضر «نیروهای مسلح در حال گشت زنی» هستند.

این فرودگاه در 27 کیلومتری شهر مارسی قرار دارد و از نظر میزان تردد مسافران پنجمین فرودگاه شلوغ فرانسه به حساب می آید.

تعطیلی موقت فرودگاه مارسی به خاطر پیدا شدن بسته مشکوک در حالی رخ داد که بسیاری از فوتبال دوستان برای تماشای مسابقه حساس تیم‌های ملی آلمان و فرانسه خود را به این شهر می‌رسانند.

این دیدار روز پنج‌شنبه در ورزشگاه ولودروم شهر مارسی برگزار می‌شود.

در دیدار قبلی دو تیم که آذر 94 در ورزشگاه اِستاد دو فرانس برگزار شد، تروریست‌های داعش سه بمب را در نزدیکی ورزشگاه منفجر و در برخی از نقاط دیگر پاریس حملاتی را اجرا کردند. در این حملات 130 نفر کشته و حدود 370 نفر زخمی شدند.

هانس گئورگ ماسِن، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان، اوایل خرداد هشدار داده بود گروه تروریستی داعش در تدارک حمله به مسابقات یورو 2016 است.

این مقام آلمانی خاطر نشان کرد شواهدی قوی درباره زمان یا مکان این حمله احتمالی در دست نیست.

پیشتر نیز مقامات اطلاعاتی فرانسه از برنامه تروریست‌های داعش برای بمب‌گذاری در تجمعات بزرگ در زمان برگزاری این مسابقات خبر داده بودند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار