10 هزار مجموعه مردمی در حوزه قرآنی فعالند/ 150 هزار مدرس قرآن تربیت شده است

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم اوایل هفته جاری جهت ارائه گزارش فعالیت‎های این سازمان به دیدار مرجع عالیقدر آیت‌الله مکارم شیرازی رفت.

بنا بر این گزارش در ابتدای این دیدار مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور گفت: در سازمان دارالقرآن 40 دوره عنوان آموزشی طراحی شده که در طی 30 سال، 15 میلیون نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‎اند، همچنین در طی این سال‎ها 150 هزار مدرس تربیت کردیم و در حال حاضر، محوریت مباحث‌مان سبک زندگی قرآنی اسلامی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان در بخش مردمی نیز از دایر بودن 6 هزار خانه قرآن شهری و روستایی و 4 هزار مؤسسه قرآنی تحت نظارت سازمان دارالقرآن‌الکریم خبر داد

دبیر طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در رابطه با اجرای این طرح نیز گفت: مدت 10 سال است که اعطای مدرک حفظ قرآن کریم به سازمان سپرده شده است و طی این مدت 55 هزار نفر  از حافظان 10 و 20 جزء و همچنین حافظان کل قرآن کریم در آزمون‌های حفظ شرکت کرده‌ و از میان آنها 5 هزار نفر تواسته‌اند مدرک تخصصی بگیرند.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در این باره افزود: از این 55 هزار نفر فقط 11 نفر توانسته‌اند مدرک درجه یک حفظ که معادل دکتری محسوب می‌شود، بگیرند.

قره‌شیخلو در رابطه با فعالیت‌های سازمان متبوع خویش در حوزه تفسیر با اشاره به اینکه مدت 10 سال است مسابقاتی با عنوان نورالهدی بر اساس تفسیر نمونه برگزار می‎شود، گفت: طی این سال‎ها حدود 70 هزار نفر در آزمون‎های این مسابقات شرکت کرده‎اند و این کار همچنان تداوم دارد.

وی درباره نظارت بر چاپ قرآن کریم نیز با اشاره به اینکه  طی 30 سال اخیر، 1 میلیون و 380 هزار اشکال قبل از چاپ از قرآن‎ها گرفته شده است، گفت: طی 10 سال فعالیت انتشارات تلاوت،  2 میلیون و 300 هزار جلد قرآن و 3 میلیون و 500 هزار جلد منابع آموزشی دوره‎های آموزشی به چاپ رسیده است و تلاش شده با قیمتی ارزان در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

انتهای‎پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار