افزایش 108 تنی ذخایر طلای زرشوران

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمدرضا احمدی در خصوص گسترش عملیات اکتشافی در کشور گفت: با گسترش عملیات اکتشافی و انجام بیش از 20 هزار متر حفاری، این نتایج به دست آمده است. وی دستیابی به ذخایر جدید را از دستاوردهای برنامه‌های اکتشافی ایمیدرو دانست. پیش از این، میزان ذخیره معدن طلای زرشوران، 80 تن اعلام شده بود.
 
احمدی با بیان اینکه انجام عملیات اکتشافی در مناطق جدید ادامه دارد، افزود: برنامه تولید امسال مجتمع 600 کیلوگرم شمش طلا، 300 کیلوگرم نقره و استخراج 550 هزار تن ماده معدنی برای خوراک کارخانه است.
 
وی اضافه کرد: همچنین مطالعات امکان سنجی برای تولید نانو ذرات نقره و استحصال آنتیموان از باطله‌های کارخانه در دستور کار مجتمع قرار دارد.
 
احمدی ادامه داد: در سال 94 با توجه به ادامه روند تکمیل خط تولید، 175 کیلوگرم شمش طلا و 110 کیلوگرم نقره تولید شد.
 
وی در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در این شرکت با محور قرار دادن رشد بهره‌وری با تقویت عوامل تولید و قابلیت‌های متنوع در جغرافیای مزیتی استان آذربایجان غربی به منظور افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب پذیری کشور از طریق ایجاد تنوع در روش‌های فروش و مشارکت دادن بخش خصوصی در امر فروش اقدام شده است.
 
احمدی همچنین از دریافت استاندارد شمش طلا از سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد و افزود: در سال گذشته 133 کیلوگرم طلای مجتمع زرشوران از طریق بورس کالا و بانک کارگشایی عرضه شد.
 
وی اظهار کرد: شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران در دو سال گذشته به موفقیت‌های چشمگیری در برقراری ملاحظات زیست محیطی، ایمنی و بهداشت دست یافته و در راستای پایش برخط آلاینده‌های احتمالی مجهز به نصب تجهیزات پایش برخط شده است.
 
بر اساس این گزارش، کارخانه استحصال طلا توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران  آبان ماه 93 توسط معاون اول رییس جمهور افتتاح شده است.
 
مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرشوران در 35 کیلومتری شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار