‫آخرین جزئیات از مرگ "عباس کیارستمی"/ احتمال انتقال پیکر کیارستمی به ایران تا سه روز آینده

رکنا: فرهاد توحیدی گفت: بهمن کیارستمی برادر زنده یاد "عباس کیارستمی" دوشنبه برای عیادت این هنرمند به پاریس سفر کرده اما زمانی رسیده بود که متاسفانه عباس کیارستمی را از دست داده بودیم.

فرهاد توحیدی نویسنده و عضو خانه سینما در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص آخرین خبرها از درگذشت "عباس کیارستمی" گفت: آخرین خبری که دارم این بود که بهمن کیارستمی برادر زنده یاد "عباس کیارستمی" دوشنبه برای عیادت این هنرمند به پاریس سفر کرده اما زمانی رسیده بود که متاسفانه عباس کیارستمی را از دست داده بودیم
وی افزود: متاسفانه تا این لحظه نتوانستم با بهمن کیارستمی ارتباط بگیرم اما با دکتر روحانی که از منتقدان برجسته و متخصص بیهوشی کشورمان که بیهوشی عباس کیارستمی در بیمارستان جم تهران را وی به عهده داشت به من گفت: که حال "عباس کیارستمی" بسیار خوب بود و در منزل در حال استراحت بود اما متاسفانه به شکل کاملا ناگهانی و به دلیل سکته قلبی درگذشته است.
توحید خاطر نشان کرد: "رضا میرکریمی" صبح امروز به همراه چند نفر از عوامل خانه سینما برای پیگیری انتقال پیکر "عباس کیارستمی" و بودن در کنار خانواده وی به پاریس سفر کردند و تا این لحظه ارتباطی نتوانستم با آنها داشته باشم اما به طور طبیعی و به ا حتمال زیاد تا سه روز آینده مراحل انتقال عباس کیارستمی به ایران انجام خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

پیام تسلیت مدیران و نهادهای سینمایی

جمعی از مدیران و نهادهای سینمایی از جمله «حجت الله ایوبی»، «علیرضا تابش»، «فرید فرخنده کیش»، «کانون فیلمنامه نویسان»، «کانون کارگردانان»، «محمد حیدری» درگذشت کیارستمی را تسلیت گفتند. جمعی از مدیران و نهاد های سینمایی از جمله «علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی, فرید فرخنده کیش «مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران
 
پیام تسلیت فرید فرخنده کیش:
 
انا لله و انا الیه راجعون
آرام بخواب افتخار ایران،
"طعم گیلاس" گوارایت استاد،
در بهشت برین "زیر درخت زیتون" آرامش بگیر ای مظهر صلح و دوستی،
خانه را خالی کردی و دیگر نمیدانیم "خانه ی دوست کجاست؟" ولی دوست همیشگی ما خانه تو در قلب ماست و یادت همیشگی،
چه کسی می گوید "زندگی و دیگر هیچ" زندگی سینمای ملی همه اش مدیون توست،
"باد ما را خواهد برد"، همه ی ما را، ولی تو چه زود رفتی،
از این به بعد "مشق شب" ما نوشتن مکرر افسوس است، افسوس، افسوس، ..
"زنگ تفریح" تمام شد، "تجربه" با تو تکرار نشدنی ست، "نان و کوچه" ما تلخ و تاریک است، چه کسی می گوید"دو راه حل برای یک مساله وجود" دارد، یک راه حل بیشتر وجود ندارد، تحمل و پذیرش حقیقت، بزرگمرد خداحافظ، سخت دلتنگت خواهیم شد ولی این مساله یک راه دارد تحمل واقعیت، حقیقت دارد، سینمای ایران دیگر تو را ندارد ولی خاطراتت جاویدان است و یکتا، خدا حافظت در بهشت برین باشد، تو را به او میسپاریم گوهر یکتا.
فرید فرخنده کیش
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران
 
*پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد فارابی
علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پیامی درگذشت عباس کیارستمی را تسلیت گفت.
در پیام علیرضا تابش آمده است: شب غم انگیز سینمای ایران
باورش سخت است که کیارستمی افتخار سینمای ایران در جهان، دیگر فیلم نمی سازد، گویا ناگزیر به خداحافظی با بخش بزرگی از سینمای ایران شده ایم و با فقدان عباس کیارستمی حس سنگینی به همه ما دست می دهد.
تسلیت به همه دوستداران سینما و هنرمندان ارزشمندی که برای اعتلای نام سینمای نجیب ایران در جهان، تلاش ها کرده اند... روحش شاد.
 
*پیام تسلیت حجت الله ایوبی
به نام خداوند باران و شکوفه
روز تلخ سینمای جهان سرانجام رسید. سینمای ایران عزادارشد. کیارستمی رفت. اگر چه تلخ است و باور نکردنی. اما باید از امروز سینمای ایران روزگارش را بدون آن چهره دلنشین و آرام و سرشار از لبخند به زندگی سپری کند. کیارستمی رفت اما راهش و نگاهش برای همیشه می ماند. شکوفه هایی که روئیدند در وزش باران اندیشه های کیارستمی می شکفند همچنان در ایران و جهان. کیارستمی یعنی باران، یعنی شکوفه یعنی رویش، یعنی هنربا تجربه های تازه. از بذرهایی که او نشاند در جانها و دلها، می آیند در پی هم بوستانها و گلستانها. او رفت اما گشود پنجره هایی فراوان به زندگی. روزنه هایی به نور و روشنایی. روایت کرد بی هیچ ادعا، شعر و ادب ایرانی. تسلای خاطر همه شما سینماگران و سینما دوستان آن همه شروق است که می بینیم در این غروب دلگیر. آن همه برآمدن که هست دراین فروشدن.
فروشدن چو بدیدی برآمدن بنگر غروب شمس و قمر را چرا زیان باشد
تو را غروب نماید ولی شروق بود لحد چو حبس نماید خلاص جان باشد
کدام دانه فرورفت در زمین که نرست چرا به دانه انسانت این گمان باشد
این غم جانکاه را از همه وجود به مردم ایران بویژه سینماگران گرامی تسلیت می گویم. حجت الله ایوبی
 
*تسلیت کانون کارگردانان سینمای ایران:
سینماى ایران یکى از افتخار آفرین ترین کارگردانان خود را از دست داد. کانون کارگردانان با نهایت تأسف در گذشت هنرمند جهانى عباس کیارستمى را به خانواده محترم ایشان و دست اندرکاران سینماى ایران تسلیت مى گوید. روحش شاد و یادش براى همیشه گرامى باد.

*تسلیت کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران:
کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران درگذشت هنرمند فقید، عباس کیارستمی ، مرد فراموش نشدنی سینمای ایران را به جامعه بزرگ سینما و خانواده محترمشان تسلیت می گوید. روحش شاد و یادش همواره گرامی باد.
* پیام تسلیت محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر
محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با انتشار پیامی درگذشت عباس کیارستمی را تسلیت گفت.
به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر،متن پیام محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر بدین شرح است:
خبر کوتاه بود ...
اما شوک کننده
شوکی که تا مدتها از بدن سینمای ایران خارج نمی شود
همانگونه که یاد کیارستمی و آثاری که خلق کرد هرگز از یاد علاقمدان سینمای ایران و جهان پاک نمی شود
امروز فقط ما به عنوان یک هموطن ایرانی داغدار نیستیم بلکه همه سینمای جهان داغدار است
داغدار مردی که باید سالها بگذرد تا آنهم شاید فردی مشابه او در سینما به دنیا آید
درگذشت مرد تکرارنشدنی سینما را به همه سینمادوستان جهان تسلیت می گویم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار