X بستن تبلیغات
5. Fixed

مشارکین ثبت آثار معنوی استان بوشهر تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، محمد ابراهیم فروزانی صبح امروز در آیین تجلیل از مشارکت کنندگان ثبت آثار معنوی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم تاریخی است اظهار داشت: این استان علاوه بر داشتن صدها اثر و بناهای تاریخی در زمینه اثرهای معنوی که در فهرست آثار ملی ثبت شده دارای جایگاه ویژه‌ای است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه در حوزه خلیج فارس تاکنون اثر تاریخی ثبت نشده است تصریح کرد: بندر سیراف به عنوان نخستین اثر  تاریخی حوزه خلیج فارس با قدمت بیش از چهار هزار سال در فهرست آثار تاریخی جهان ثبت می‌شود.

فروزانی تاکید کرد: برای ثبت بندر تاریخی سیراف در آثار جهانی باید تمام تلاش خود را بکار ببندیم. سیراف یکی از مناطقی است که در این حوزه باید تحت حمایت بیشتری از طرف سایر دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه میراث معنوی استان بوشهر بسیار خوب کار شده است گفت: جای تشکر دارد که همه هنرمندان و پژوهشگران استان بوشهر دست به دست هم داده‌اند تا این آثار که بخشی از فرهنگ ما را بازگو می‌کنند ثبت شود.

مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی کشورنیز با اشاره به اینکه بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی است افزود: پرداختن به این ظرفیت‌های تاریخی و میراثی می‌تواند شهرت خوبی را برای استان به همراه آورد.

فرهاد نظری تاکید کرد: به تصور من بافت قدیم بوشهر از بین رفته بود اما با توجه به بازدیدهایی که در این سفر داشتم متوجه شدم که بافت هنوز ارزش و قابلیت نگهداری را دارد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار