پیام تبریک پوتین به مسلمانان جهان به مناسبت عید فطر

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، شبستان به نقل از اینترفکس نوشت: ولادیمیر پوتین،رییس جمهوری روسیه عید سعید فطر را به مسلمانان این کشور تبریک گفت.

 

پوتین در پیام تبریک خود آورده است:مسلمانان روسیه با تکیه بر سنت های فرهنگی،تاریخی و مذهبی که بیش از یک قرن است به آنها پایبند هستند عید سعید فطر که جشن پایان ماه رمضان است را در جوامع و خانواده های خود جشن می گیرند.

 

در این پیام آمده است:هنگام عید فطر افراد روزه دار  از یافته های معنوی خود نتایجی را حاصل می کنند و به کمک نیازمندان می شتابند.

 

پوتین افزود:امروز ما شاهد آن هستیم که چگونه امت اسلامی روسیه به طور فعال زندگی می کنند:مساجد ساخته می شوند،آکادمی اسلامی بلغاری در کشور ما ساخته شده است،دانشگاه ها و مدرسه های اسلامی تاسیس شده اند و مدیریت آموزش های اسلامی و اعزام حجاج مسلمان به اماکن مقدس بهبود پیدا کرده است.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد که همکاری با سازمان های اسلامی کشورهای مستقل افزایش پیدا کرده است و این می تواند نشانه خوبی باشد.

 

رییس جمهوری روسیه همچنین از مشارکت چشمگیر امت اسلامی در ایجاد گفتگوهای میان قومی و میان ادیانی قدردانی کرد و گفت مسلمانان همکاری های گسترده ای با سازمان های مذهبی و دولتی در زمینه خیریه و آموزشی داشته اند و چنین فعالیت های موثر  مورد حمایت کل جامعه روسیه است صلح مدنی را در این کشور به وجود می آورد.

 

222

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار